TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Problematyczny zwrot za bilet lotniczy z powodu wirusa
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 07.02.2020 10:30:41
Problematyczny zwrot za bilet lotniczy z powodu wirusa

Zdaniem ULC brakuje przepisów ws. zwrotu pieniędzy za bilet lotniczy w związku z epidemią koronawirusa.

Przepisy krajowe i europejskie nie regulują takiej sytuacji jak ta z koronawirusem, gdy pasażer rezygnuje z lotu do Chin i chce otrzymać od przewoźnika zwrot pieniędzy za bilet - informuje ULC. LOT umożliwia bezpłatną zmianę terminu wylotu lub zwrot kosztu biletu kupionego przed 27 stycznia br.

Brak regulacji

"W związku z epidemią koronawirusa w Chinach i licznymi zapytaniami pasażerów, czy mogą zrezygnować z lotu w tamte rejony i otrzymać od przewoźnika pełen zwrot kosztu biletu, informujemy że przepisy prawa – zarówno na gruncie krajowym, jak i europejskim – nie regulują w sposób szczególny takich sytuacji" - informuje Urząd Lotnictwa Cywilnego.

ULC podkreśla, że większość przewoźników lotniczych wstrzymało albo mocno ograniczyło loty do Chin.

"Nie zapadły natomiast, jak na razie, decyzje przewoźników o wstrzymaniu lotów do innych rejonów Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Zalecamy bezpośredni kontakt z przewoźnikiem, u którego pasażer ma wykupiony bilet" - czytamy.

ULC zaleca też śledzenie informacji na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego.

Przykład LOT-u

LOT, który tymczasowo zawiesił połączenia do Chin do 29 lutego br., informuje, że pasażerowie z ważnymi biletami kupionymi przed 27 stycznia 2020 roku na rejsy do Pekinu od 22 stycznia do 29 lutego 2020 r., mogą dokonać bezpłatnej zmiany terminu wylotu na podróże od 1 marca do 30 czerwca 2020 r. lub uzyskać całkowity zwrot za zakup biletów.

Jak informuje przewoźnik, aby skorzystać z możliwości zwrotu biletu lub zmiany terminu rejsu należy skontaktować się z punktem sprzedaży.

LOT przypomniał, że bezpieczeństwo pasażerów i personelu pokładowego jest dla Polskich Linii Lotniczych LOT najwyższym priorytetem. Dlatego, w związku z ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV, LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 29 lutego br.

LOT zaznaczył, że "bacznie monitoruje sytuację epidemiologiczną na całym świecie".

Inne zawieszenia

Połączenia z Chinami wcześniej zawiesiły m.in. British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu. Fińskie linie Finnair informowały, że odwołują loty do Pekinu i Nankinu do drugiej połowy marca.

Nowy koronawirus 2019-nCoV, który przypuszczalnie pojawił się w Wuhanie pod koniec 2019 roku, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc. W Chinach potwierdzono już 28 tys. zakażeń, 563 osoby zmarły – przekazała w czwartek państwowa komisja zdrowia.

Wirus przedostał się do wszystkich prowincji i regionów ChRL oraz do około 25 innych krajów. Jak dotąd, pojawiły się doniesienia o dwóch zgonach poza Chinami kontynentalnymi: na Filipinach i w Hongkongu. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
linia
ULC
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....