TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Protesty Hongkongu mają wpływ na lotnicze sloty
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 29.11.2019 13:30:22
Protesty Hongkongu mają wpływ na lotnicze sloty ; fot. Hong Kong Airport

Linie lotnicze latające do i z Hongkongu zachowają do marca prawo do opłaconych wcześniej slotów lotniskowych mimo zawieszenia połączeń w związku z protestami społecznymi w Hongkongu - podał 28 listopada hongkoński Departament Lotnictwa Cywilnego.

Lotniczy odwrót

Wiele linii lotniczych, w tym flagowy przewoźnik Cathay Pacific Airways Ltd, z siedzibą i główną bazą w międzynarodowym porcie lotniczym Hongkong, zostało zmuszonych do czasowego zawieszenia połączeń Hongkongiem z powodu spadku liczby pasażerów.

Miało to związek z gwałtownych starciami manifestantów z policją w ramach trwających od czerwca protestów. Zamieszki wpłynęły niekorzystnie na całą branżę turystyczną, a także na transport powietrzny - zaznacza Reuters.

W normalnych warunkach uzyskanie slotów lotniskowych w Hongkongu jest niezwykle trudne i kosztowne. Ich wykupienie zapewnia danej linii lotniczej prawo do korzystania z lotniska w określonych godzinach.

Koszt slota

Sloty są płatne i są bardzo drogie. Tacy przewoźnicy, jak South African Airways i Malaysia's AirAsia Group zazwyczaj ostro rywalizują o ich uzyskanie. Ma to związek z ograniczeniami w przepustowości pasów startowych. W Hongkongu są tylko dwa pasy startowe, a trzeci zostanie do użytku dopiero w 2024 r.

Dotychczas obowiązywała tam zasada "use-it-or-lose-it", co oznacza, że niewykorzystane sloty nie mogły być przekazywane innemu przewoźnikowi; wiązało się to z przepadkiem dostępu do pasa startowego i miejsc do parkowania w Hongkongu.

Jak podaje Reuters, Departament Lotnictwa Cywilnego postanowił zawiesić obowiązywania powyższej zasady do końca obecnego sezonu tj. 28 marca.

Dyrekcja lotniska w Hongkongu podała w czwartek, że od początku obecnego sezonu (tj. od 27 października) liczba pasażerów odprawianych i przyjmowanych na lotnisku w Hongkongu zmniejszyła się o 13 proc., natomiast liczba obsługiwanych rejsów spadła o 6,1 proc.. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....