TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Przedwakacyjne wzrosty na wrocławskim lotnisku
PORT LOTNICZY WROCŁAW InfoAir - Opublikowano: 10.06.2016 15:13:01
Przedwakacyjne wzrosty na wrocławskim lotnisku

Port Lotniczy we Wrocławiu notuje kolejne wzrosty. W maju 2016 roku z lotów do i ze stolicy Dolnego Śląska skorzystało niemal 205 tysięcy osób. Rośnie zarówno zainteresowanie połączeniami krajowymi, jak i niskokosztowymi na południe Europy i Wyspy Brytyjskie.

W maju 2016 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył blisko 205 tysięcy pasażerów. W porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, nastąpił wzrost o 2,1%. Wszystko dzięki stale rosnącemu zainteresowaniu lotami krajowymi ? tu wskaźniki skoczyły o 4,3% (z łączną liczbą ponad 40 tysięcy pasażerów) oraz lotami międzynarodowymi ? tu wzrosty odnotowane zostały na poziomie 1,6% (liczba pasażerów sięgnęła prawie 165 tysięcy).

- Rośnie popularność połączeń z Wrocławia do innych miast Polski. Nadal bardzo chętnie latamy do Warszawy i do Modlina. W ofercie niedawno pojawił się Radom, a od 6 czerwca pasażerowie ze stolicy Dolnego Śląska mogą udać się też w podróż do Olsztyna ? wymienia Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Połączenia low-costowe w górę

Aż o 6,7% w maju tego roku, w porównania do maja 2015 roku, urósł międzynarodowy ruch niskokosztowy. W tym czasie spektakularne wzrosty odnotował Wizz Air na trasie do Londyn Luton (o 22,3% ? w odniesieniu maj 2016 do maja 2015). Zresztą podobnie dużym zainteresowaniem cieszą się loty na inne lotniska na Wysypach Brytyjskich: do Londynu Stansted (wzrost o 7,7%), Liverpoolu (wzrost o 6,5%), Shannon (wzrost o 4,8%) czy Dublina (wzrost o 3,5%), które realizowane są przez Ryanair. Dolnoślązacy chętnie wyruszali też z Wrocławia w podróż lotniczą do Oslo Rygge (wzrost o 5,3% ? w ujęciu maj 2016 do maja 2015), Chanii na greckiej Krecie (wzrost o 4,3%) oraz na Maltę (wzrost o 3%).

? Widać wyraźnie, że wzrasta zainteresowanie krótkim wypoczynkiem, wypadami weekendowymi, tak zwanymi city breakami. Pasażerowie coraz częściej odchodzą od tradycyjnego modelu spędzania urlopu wyłącznie w lipcu i sierpniu. Już w maju rezerwują pierwsze loty wakacyjne. Wydłużenie sezonu urlopowego to również coraz silniejszy trend ? tłumaczy Jarosław Sztucki. ? W tej sytuacji idealnie sprawdzają się tanie połączenia do Włoch

i Hiszpanii ? dodaje. Tendencje dostrzegają przewoźnicy ? dobrym przykładem jest Ryanair, który zdecydował się poszerzyć ofertę włoskich kierunków o Wenecję Treviso (w rozkładzie od 1 czerwca).

Wypełnione samoloty

Wysokie obłożenie odnotowane na wszystkich kierunkach do Hiszpanii i Włoch oraz na Wyspy Brytyjskie, co bardzo dobrze obrazują statystyki wypełnień samolotów. W zestawieniu najlepiej wypada połączenie lotnicze do Dublina ? średnio 95,9% miejsc było zajętych, do Bristolu ? 95,3% oraz do hiszpańskiej Malagi ? średnio 94,8% foteli miało swojego pasażera. Bardzo dobrym wypełnieniem cieszyło się też nowe połączenie na Teneryfę ? 94,2% zajętych miejsc w samolocie oraz wspomniane wcześniej Liverpool i Londyn Stansted (odpowiednio 94,7% oraz 94,6%).

? Z naszego lotniska korzystają pasażerowie z całej południowo-zachodniej Polski, jak również coraz częściej z bardziej odległych regionów, a nawet z Czech. Naszym atutem na pewno jest bogata siatka połączeń oraz wysoki standard usług, które zapewniamy wszystkim podróżującym z Wrocławia ? mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

W rozkładzie lotów pasażerowie wrocławskiego lotniska mają tego lata do wyboru niemal 60 połączeń, w tym cztery nowości: Wenecja Treviso, Birmingham oraz krajowe połączenia do Radomia i Olsztyna. Na Mazury od poniedziałku, 6 czerwca, można polecieć dwa razy w tygodniu ? właśnie w poniedziałki oraz w piątki. Dodatkowo po sezonie zimowym utrzymane zostały rejsy na Teneryfę i do Sztokholmu Skavsta ? to w sezonie letnim jest także nowość.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Port Lotniczy Wrocław
Wrocław
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....