TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Przy lotnisku w Jasionce otwarto hotel
InfoAir.pl - Opublikowano: 03.10.2019 10:30:27
Przy lotnisku w Jasionce otwarto hotel; fot. Podkarpackie.pl

Prawie 40 mln zł kosztowała budowa hotelu przy lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce. Obiekt ma 120 pokoi, w standardzie trzech gwiazdek; może przyjąć niemal 300 gości.

We wtorek - 1 października - uroczyście otwarto Hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport, który należy do Polskiego Holdingu Hotelowego (PHH). Prezes holdingu Gheorghe Cristescu powiedział w trakcie otwarcia, że inwestycja została zrealizowana w ciągu 13 miesięcy. Dodał, że hotel ma dwie sale konferencyjne oraz własną restaurację.

Przekonywał, że Jasionka jest dobrym miejscem do inwestowania. "Kiedy budowaliśmy ten hotel, mieliśmy takie wsparcie, że chce się wracać i inwestować kolejne pieniądze" – powiedział Cristescu.

Dwa lata od umowy

Prezes PHH przypomniał, że dwa lata temu w czasie Kongresu 590, który odbywa się co roku w Jasionce, w pobliskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, w obecności premiera Mateusza Morawieckiego podpisywał umowę franczyzową z siecią IHG, do której należy marka Holiday Inn Express.

"Dla mnie to był sygnał, że premier naszego kraju interesuje się tym, co się dzieje na rynku hotelarskim. (...) Sądzę, że to był sygnał dla całego rynku hotelarskiego i turystycznego w kraju" – powiedział Cristescu.

Obecny na konferencji prezes spółki zarządzającej lotniskiem w Jasionce Adam Hamryszczak zaznaczył, że otwarcie hotelu następuje "w najlepszym z możliwych momencie rozwoju portu".

"Z roku na rok przybywa nam coraz więcej pasażerów, w związku z powyższym z tego hotelu będą korzystali zarówno pasażerowie, którzy są dla nas kluczowi, ale także przedstawiciele załóg, jak również przedstawiciele obsługi technicznej. (...) z hotelu będą korzystali goście Centrum Wystawienniczo-Kongresowego, jak również przedstawiciele regionalnego biznesu" – mówił.

Podkarpackie okno

Zdaniem Hamryszczaka podrzeszowski port wchodzi do grona największych lotnisk w Polsce, które tego typu obiekt mają w najbliższym otoczeniu. "Jestem przekonany, że wraz z otwarciem tego hotelu będą również rosły przychody pozalotniskowe dla naszej spółki" – stwierdził prezes lotniska w Jasionce.

Marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl przyznał, takiego obiektu brakowało w pobliżu lotniska. Zwrócił uwagę, że hotel powstał bardzo szybko. "Widać było determinację, zaangażowanie w tę inwestycję" – mówił.

Hotel w Jasionce ma 120 pokoi; elewacja budynku w 30 proc. została wykonana ze szkła.

Polski Holding Hotelowy (przekształcony w styczniu 2019 z Chopin Airport Development) posiada dziewięć obiektów zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach, Rzeszowie, Gdańsku, Międzyzdrojach i na Półwyspie Helskim. Do końca 2019 roku ma zostać otwarty kolejny hotel - Moxy w Poznaniu. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Rzeszów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....