TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Raport nt. katastrofy smoleńskiej na wiosnę
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 11.10.2017 13:21:17 1 komentarz
Raport nt. katastrofy smoleńskiej na wiosnę

Raport dotyczący katastrofy smoleńskiej będzie gotowy wiosną 2018 r. - powiedział Antoni Macierewicz we wtorek w Telewizji Republika. "Materiały, którymi dysponujemy, pozwalają na jasne zdefiniowanie, jak doszło do tragedii" - powiedział minister obrony narodowej.

Jak tłumaczył Macierewicz, chodzi o materiały, "które związane są z analizą rejestratorów lotu. Ale mówimy także o materiałach, które powstały na skutek rekonstrukcji samolotu, która dokonywana była przez nas na podstawie zdjęć i następnie na podstawie odtworzenia całej struktury samolotu w oparciu o istniejący +bliźniak+, który w Polsce istnieje". Zapowiedział, że wiosną 2018 r. raport będzie gotowy; "na pewno będą gotowe jego podstawowe wyniki - będziemy mogli powiedzieć, co naprawdę się zdarzyło, jak doszło do tego dramatu" - powiedział.

-"Materiał zestawiony ze zdjęciami pozwolił dokonać cyfrową strukturę samolotu. Została ona przekazana do najlepszego instytutu na świecie, który zajmuje się wirtualnymi rekonstrukcjami, a w oparciu o to zostanie zrealizowana symulacja przebiegu ostatnich sekund lotu i zachowania się samolotu w momencie uderzenia w ziemię. Wtedy będziemy mogli dokładnie państwu opisać, jak wyglądały te wydarzenia i co jest spowodowało" - powiedział minister podczas wieczornego wywiadu w Telewizji Republika.

Nie ujawnił jednak nazwy instytutu, twierdząc, że nie chce narażać jego pracowników i rezultatów ich pracy.

-"Tę informację, jak i szereg innych, zachowam jeszcze dla siebie" - powiedział minister. "Wyjaśnienie dramatu smoleńskiego to nie tylko kwestia sporu intelektualnego, to nie jest jedynie dyskusja wśród naukowców. To element bardzo poważnej walki politycznej, w której bierze udział jedno z największych mocarstw na świecie, zainteresowane tym, żeby do zrekonstruowania prawdy nie doszło" - dodał.

Mówiąc o instytucie Macierewicz zaznaczył, że "to inny poziom badań, jeśli chodzi o precyzję i stopień naukowej wiarygodności. Wszędzie na świecie jest on uznawany za najbardziej wiarygodny. Opinia publiczna wszystkiego dowie się w stosownym czasie" - zapewnił, dodając, że efekt prac instytutu - "podstawowe wnioski" - zostanie zaprezentowany wiosną 2018 r. "Autorami od strony intelektualnej jest komisja smoleńska, ale przekazała ona te materiały do (...) obróbki symulacyjnej instytutowi, o którym mówiłem" - tłumaczył. Dodał, że nie było problemów z namówieniem instytutu do zajęcia się sprawą katastrofy smoleńskiej. "Ta sprawa fascynuje najwybitniejszych naukowców na całym świecie i chociaż jest to przez propagandę rosyjską, i tę która powtarza jej tezy, przedstawiane zupełnie inaczej (...) są świadomi, że zarówno +raport Anodiny+, jak i raport polski (...) nie zawierają prawdy. Co do tego nikt nie ma na świecie wątpliwości" - ocenił Macierewicz.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MON
wypadek
  • Misiek Krk – 11.01.2018

    Jacy eksperci taki instytut. Pewnie w dzieciństwie oglądali lecące samoloty. Dałby już spokój ofiarom tej tragedii. Mitoman tworzący jedynie słuszny raport.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....