TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Rekordowy maj na lotnisku Chopina
WARSAW AIRPORT - Opublikowano: 05.06.2015 14:05:56
Rekordowy maj na lotnisku Chopina

Po raz pierwszy w historii Lotniska Chopina ponad 1 milion osób zostało odprawionych w maju. Rekordowy wynik z bieżącego roku jest o 5,1 proc. wyższy w stosunku do maja 2014 r.
Rekordowy jest także cały okres od początku roku: w okresie styczeń-maj warszawski port obsłużył ponad 4 mln pasażerów czyli o 7,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku. W ruchu międzynarodowym podróżowało 3,58 mln osób (+9,3 proc.), a w ruchu krajowym 445,8 tys. (-5,0 proc.)

- Kolejny rekordowy wynik miesięczny dowodzi, że cały rok 2015 będzie rekordowy dla Lotniska Chopina. Cieszymy się, że możemy wszystkich pasażerów odprawiać już w komfortowych warunkach w rozbudowanym i bardziej przestronnym terminalu, który zmodernizowaliśmy właśnie z myślą o większej liczbie pasażerów ? mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

? Warto przypomnieć, że rośnie również efektywność Lotniska Chopina. Rekordowy ruch obsługiwany jest przez personel zredukowany o 30 proc. w wyniku udanego procesu restrukturyzacji Portów Lotniczych, a samo przedsiębiorstwo zarządzające lotniskiem notuje również bardzo dobre wyniki finansowe. W I kwartale 2015 r. PPL zanotował 40,6 mln zł zysku netto, rekordowego wyniku spodziewamy się również po I półroczu ? dodaje dyrektor Kaczmarzyk.

Efektywność i sprawność działania służby lotniskowe wykazały m.in. podczas obsługi ruchu samolotów przylatujących do Warszawy w związku z finałem piłkarskiej Ligi Europejskiej. 27 maja na Lotnisku Chopina wylądowało z tej okazji blisko 50 samolotów czarterowych z kibicami, głównie z Hiszpanii i Ukrainy. Mimo rekordowego tego dnia ruchu wszyscy pasażerowie odprawieni zostali sprawnie i bez żadnych zakłóceń.

W maju 2015 r. liczba pasażerskich operacji lotniczych, obejmująca operacje przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych, wzrosła o 2,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku i wyniosła łącznie 11 tys.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
lotnisko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....