TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Ruszyła produkcja samolotów z rodziny A320 w Mobile
AIRBUS - Opublikowano: 18.09.2015 13:52:52
fot. Airbus

Podczas wyczekiwanej ceremonii, która odbyła się w Mobile w stanie Alabama, Airbus zainaugurował działalność swoich pierwszych zakładów produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych. Zakłady ? w których montowane są samoloty z wiodącej na rynku rodziny obejmującej modele A319, A320 i A321 ? oficjalnie rozpoczęły produkcję z kadrą ponad 250 wykwalifikowanych pracowników, którzy przystąpili do pracy nad pierwszym airbusem produkcji amerykańskiej

?Produkcja samolotów komercyjnych w Mobile oznacza dla nas dwie rzeczy: Airbus stał się pierwszym prawdziwie globalnym producentem samolotów a jednocześnie także prawdziwie amerykańskim producentem.,?powiedział Prezes i dyrektor generalny Airbusa Fabrice Bregier. ?Wraz z uruchomieniem nowych zakładów w Stanach Zjednoczonych obok tych istniejących w Europie i Azji osiągnęliśmy ważny krok w rozszerzeniu międzynarodowej bazy produkcyjnej?, dodał bregier.

Airbus ogłosił plany uruchomienie amerykańskich zakładów produkcyjnych o wartości 600 mln dolarów w 2012 r., a budowa rozpoczęła się rok później w kompleksie przemysłowym Mobile Aeroplex w Brookley. Pierwszy cywilny samolot Airbusa wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych ? A321 ? ma zostać dostarczony klientowi wiosną przyszłego roku. Do 2018 r. zakłady będą produkować od 40 do 50 samolotów wąskokadłubowych rocznie. Prognoza rynkowa Airbusa wskazuje, że w ciągu następnych 20 lat tylko w Ameryce Północnej potrzebnych będzie około 4700 nowych samolotów wąskokadłubowych (różnych producentów).

Oprócz Fabrice?a Brégiera i członków nowego zespołu Airbusa w Mobil, w ceremonii inauguracyjnej wzięli udział: dyrektor generalny Airbus Group, Tom Enders; gubernator Alabamy, Robert Bentley; senator Jeff Sessions; kongresman Bradley Byrne, a także wielu innych dygnitarzy, dyrektorów linii lotniczych, przedstawicieli firm z sektora lotniczo-kosmicznego oraz lokalnych liderów.

Zakłady produkcyjne Airbusa w Stanach Zjednoczonych dołączają do kilku innych amerykańskich przyczółków Airbusa i Airbus Group, takich jak biura inżynierskie Airbusa w Alabamie (Mobile) i Kansas (Wichita), centrum szkoleniowe Airbusa na Florydzie (Miami); zakłady Airbus Defence & Space Military Aircraft w Alabamie (Mobile); zakłady i biura Airbus Helicopters w Mississippi (Columbus) i Teksasie (Grand Prairie); oraz fabryki części zamiennych do samolotów w Georgii (Atlanta), na Florydzie (Miami) i w Wirginii (Ashburn). Centrala Airbusa, Airbus Defence & Space i Airbus Group na Stany Zjednoczone znajduje się w Herndon w Wirginii, a centrala Airbusa na Amerykę Łacińską znajduje się w Miami. Airbus i Airbus Group są również ważnymi klientami innych amerykańskich firm lotniczo-kosmicznych, od których tylko w zeszłym roku nabyły komponenty i materiały o wartości 16,5 mld dolarów.

Otwarcie amerykańskich zakładów produkcyjnych Airbusa oznacza podwojenie liczby producentów dużych samolotów cywilnych w Stanach Zjednoczonych, stworzenie nowych miejsc pracy, poszerzenie umiejętności oraz założenie nowego centrum kompetencji lotniczo-kosmicznych na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej. Oprócz nowo otwartych zakładów produkcyjnych w Alabamie, Airbus ma również nowoczesne linie montażowe samolotów cywilnych w Hamburgu (Niemcy), Tianjin (Chiny) oraz Tuluzie (Francja).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Airbus
USA
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....