TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Ryanair inwestuje we Wrocławiu
WROCLAW.PL Miłosz Turowski - Opublikowano: 13.05.2015 15:51:20 1 komentarz
Ryanair inwestuje we Wrocławiu

6 milionów euro będzie kosztowała budowa Centrum Obsługi Technicznej samolotów, które powstanie we Wrocławiu. Będą tam wykonywane dokładne przeglądy i naprawy floty Ryanair.

O szczegółach inwestycji mówili we Wrocławiu przedstawiciele Ryanair.

?W hangarze znajdą się dwa stanowiska do przeglądów. Dzięki temu będzie można sprawdzać stan techniczny dwóch samolotów naraz. Gdy zostanie wykryta jakaś usterka będzie ona usunięta na miejscu. We Wrocławiu będą przeprowadzone przeglądy typu ?C? czyli pogłębione, które wykonywane są raz na trzy lata. To będzie trzecie centrum techniczne Ryanair, a pierwsze w Polsce ? zaznacza Michael Hickey Dyrektor Operacyjny Ryanair.

Budowa zacznie się w listopadzie 2015 roku i potrwa do marca 2016. Pracę w nowym centrum technicznym znajdzie 150 osób. Rekrutacja już trwa. W tym procesie uczestniczy Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

? Ryanair poprosił nas o sprawdzenie potencjału rynku. Mieliśmy ustalić czy we Wrocławiu jest niezbędna infrastruktura aby centrum techniczne mogło tu funkcjonować. Okazało się, że Politechnika Wrocławska kształci znakomitych fachowców, którzy mogą pracować dla Ryanair. Dodatkowo jest też spora grupa osób, które po odpowiednich szkoleniach także znajdzie zatrudnienie w centrum. To ogromny prestiż dla regionu. Wielu absolwentów musiało do tej pory pracować za granicą, teraz mają szanse aby robić to w kraju. Dzięki tej inwestycji inni przewoźnicy zwrócą uwagę na Wrocław i może powstaną tu podobne centra techniczne ? mówi Marta Madej z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Podobne centra techniczne działają w Szkocji Prestwick oraz na Litwie w Kownie. We Wrocławiu powstanie pierwsze w Polsce.

? Cieszymy się, że Ryanair po raz kolejny nam zaufał nowa inwestycja jest efektem kilkuletnich negocjacji. Firma działa od 10 lat w Polsce i to właśnie ze stolicy Dolnego Śląska odleciał pierwszy samolot Ryanair do Londyn-Stansed. Na naszym lotnisku na stałe stacjonują dwa samoloty przewoźnika ? przekonuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego we Wrocławiu.

Obecnie Ryanair oferuje we Wrocławiu 20 połączeń latem i 16 zimą. Nowością w listopadzie będą loty na Teneryfę. W najbliższym czasie planowane są także letnie połączenia z Grecją. Rocznie wrocławskie lotnisko obsługuje ponad milion pasażerów Ryanair.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
Ryanair
  • filip – 16.05.2015

    To ja w takim razie poproszę wro-agp po za sezonem raz w tyg

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....