TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Ryanair na równych prawach w Warszawie
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 18.09.2017 20:10:46 1 komentarz
Ryanair na równych prawach w Warszawie

Ryanair jest dla nas ważnym przewoźnikiem, ale musi być traktowany jednakowo, jak pozostałe linie lotnicze na warszawskim Lotnisku Chopina - powiedział jego dyrektor Mariusz Szpikowski odnosząc się do zapowiedzi o zawieszeniu przez Ryanaira rejsów z Warszawy do Wrocławia i Gdańska.

-"Przyjmujemy do wiadomości, że Ryanair jest przyzwyczajony do dominującej pozycji i do dominującej roli w negocjacjach ze wszystkimi portami. Natomiast jeśli chodzi o Lotnisko Chopina jest dla nas ważnym przewoźnikiem, ale musi być traktowany w sposób absolutnie jednakowy, jak wszyscy pozostali przewoźnicy. Nie widzę żadnego powodu do udzielania mu tutaj pozycji dominującej" - powiedział w poniedziałek dyrektor Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski.

W ubiegłym tygodniu irlandzki Ryanair zapowiedział, że z końcem sezonu zimowego zawiesi rejsy z Lotniska Chopina do Gdańska i Wrocławia. Jak argumentuje przewoźnik, podjął taką decyzję ze względu na alokację odległych stanowisk postojowych na lotnisku przez Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze", które zarządza stołecznym portem. Zdaniem przewoźnika, powodowało to zbyt długi 20-minutowy dojazd autobusu z pasażerami do samolotu. Ryanair zapowiedział też złożenie skargi do Komisji Europejskiej na PPL.

Jak podkreślił Szpikowski, Ryanair lata jeszcze z Warszawy do Szczecina i tutaj nie ma zapowiedzi o wycofaniu się z tej trasy.

"Naszym priorytetem jest jednakowe i równe traktowanie wszystkich przewoźników. Nie jest priorytetem w pierwszej kolejności zapewnienie wszystkich oczekiwań Ryanaira, kosztem innych przewoźników. Jestem głęboko przekonany o tym, że te trasy (Warszawa-Gdańsk i Warszawa-Wrocław - red.)- jeśli chodzi o popyt - w najbliższym czasie zostaną zagospodarowane przez innych przewoźników" - ocenił.

Odnosząc się do zapowiedzi o złożeniu przez irlandzkiego przewoźnika skargi do KE Szpikowski powiedział, że Ryanair, jak i każdy inny podmiot, "ma pełne prawo do składania skarg na lotnisko".

-"Według naszej analizy, jesteśmy o tym głęboko przekonani, że nie ma żadnych podstaw do złożenia takiej skargi, dlatego, że ten proces rotowania na stanowiskach postojowych - nie jest tak, że Ryanair musi być zawsze najbliżej terminala. Ten proces był właśnie związany z tym, żeby nie dyskryminować innych przewoźników i nie traktować żadnego z nich w sposób uprzywilejowany. Rozumiem, że może się to przewoźnikowi nie podobać. Ale naszym celem jest jednakowe traktowanie wszystkich przewoźników i optymalizacja parametrów operacyjnych lotniska, a nie troska o jednego tylko z przewoźników, kosztem tych dwóch parametrów" - tłumaczy.

Jak dodał, nie widzi żadnych podstaw "ani też zagrożenia prawnego ze strony lotniska". "Posiadamy wszelką dokumentację. Nie sądzę, żeby to był realny problem" - podkreślił.

Irlandzki przewoźnik Ryanair po kilku latach nieobecności na warszawskim Lotnisku Chopina ponownie zaczął z niego latać w październiku ub.r. na trasie z Warszawy do Gdańska i Wrocławia. A od marca br. ruszyło połączenie z Warszawy do Szczecina.

Warszawskie Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce, obsługuje ok. 38 proc. ruchu pasażerskiego w naszym kraju. Port szacuje, że w 2017 r. obsłuży 14 mln pasażerów. W ubiegłym roku z tego lotniska skorzystało 12,8 mln podróżnych - o 14,5 proc. więcej niż w 2015 r. Przez pierwsze osiem miesięcy br. port obsłużył 10,4 mln pasażerów – to o 24 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Chopina
RyanAir
  • PetKo – 19.09.2017

    Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre (LOT) są równiejsze od innych.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....