TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Ryanair w tym roku planuje przewieźć 12,7 mln pasażerów do i z Polski
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 14.03.2019 14:04:21
Ryanair w tym roku planuje przewieźć 12,7 mln pasażerów do i z Polski

Irlandzki Ryanair w tym roku planuje przewieźć na trasach do i z Polski 12,7 mln pasażerów, realizując loty na ponad 190 trasach w sezonie zimowym i ponad 220 w sezonie letnim - poinformował w czwartek Juliusz Komorek z zarządu Ryanaira. Dodał, że to 6 proc. wzrost liczby podróżnych wobec 2018 r.

"W rozkładzie lotów z Polski na zimę 2019/2020 Ryanair uruchomi 30 nowych tras, w tym m.in. z Krakowa do Palermo, Katowic do Dortmundu, czy z Modlina do Tel Awiwu. Zbazujemy dodatkowe trzy samoloty - po jednym na lotnisku w Modlinie, Krakowie oraz Gdańsku. Łącznie zbazujemy w Polsce 22 samoloty, inwestując 2,2 mld dolarów" - poinformował na konferencji prasowej Komorek. Dodał, że linia planuje w tym roku przewieźć na trasach do i z Polski 12,7 mln pasażerów.

Ryanair zapowiedział otwarcie nowej bazy w Katowicach. Jak mówił Komorek, będą tam bazowały dwa samoloty, które mają łącznie obsługiwać 17 tras. Wśród nich jest 12 nowych połączeń m.in. do Bolonii, Kijowa, Dortmundu, Mediolanu, czy Oslo. Przewoźnik szacuje, że na trasach do i z Katowic przewiezie samolotami 500 tys. pasażerów rocznie. Z lotniska w Modlinie w zimowym sezonie 2019/2020 Ryanair ma realizować łącznie 34 trasy, nowością jest Tel Awiw. Linia liczy przewieźć 3 mln pasażerów rocznie.

Jeśli chodzi o Kraków - Ryanair łącznie będzie realizował 61 tras, w tym 11 nowych m.in. do Berlina, Brukseli, Hamburga, Londynu, czy Szczecina. Planowana liczba przewiezionych w ciągu roku pasażerów ma wynieść 4 mln.

Z Gdańska linia uruchomi trzy nowe trasy do: Goeteborga, Hamburga i Kopenhagi. W sumie będzie ich 21. Linia szacuje rocznie przewieźć 1,3 mln podróżnych. Jeśli chodzi o Poznań, tutaj przewoźnik uruchomi dwie nowe trasy: Sztokholm oraz Cork, łącznie będzie ich 13. Planowana roczna liczba pasażerów ma wynieść 750 tys.

W Polsce Ryanair lata z 12 lotnisk, na sześciu ma swoje bazy. "W tym roku w całej Europie planujemy przewieźć 152 mln pasażerów" - zapowiedział Komorek.

Ryanair poinformował na konferencji, że należący do niego Ryanair Sun zmieni od jesieni nazwę na Buzz oraz zyska nowy branding floty. W nowym malowaniu obecne będą biało-żółte barwy. Na ogonie samolotu pojawi się wizerunek pszczoły.

"Ryanair Sun latem 2018 roku rozpoczął loty czarterowe dla największych biur podróży w Polsce. W tym celu linia wykorzystywała pięć samolotów typu Boeing 737-800. Od sezonu zima 2018/2019, wykonujemy również połączenia regularne w formule wet-lease dla Ryanaira" - powiedział obecny na konferencji prezes Ryanair Sun Michał Kaczmarzyk. Dodał, że obecnie Ryanair Sun dysponuje flotą 17 samolotów, a latem liczba ta wzrośnie do 25.

"Buzz będzie obsługiwał zarówno loty regularne dla Ryanaira, jak i czarterowe dla polskich biur podróży. Wraz ze zmianą nazwy, jesienią tego roku ruszy nowa strona internetowa oraz aplikacja Buzz" - powiedział Kaczmarzyk. Jak wyjaśnił, dzięki nim, pasażerowie będą mogli dokonywać rezerwacji lotów na trasach oferowanych w ramach siatki połączeń Ryanaira, w tym na trasach obsługiwanych przez Buzz.

Kaczmarzyk przekazał, że Buzz to jedna z czterech linii lotniczych wchodzących w skład grupy Ryanair Holdings Plc, obok głównej linii Ryanair DAC, austriackich linii lotniczych Laudamotion i brytyjskiego Ryanair UK. "Buzz należy do grupy Ryanair od 2003 roku, kiedy to Ryanair kupił ją od KLM (holenderskich linii lotniczych- PAP)" - mówił Kaczmarzyk.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ryanair

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....