TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Rząd o rozbudowie Portu Szczecin-Goleniów [FILM]
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 08.10.2019 16:30:40
Rząd widzi potencjał w szczecińskim lotnisku ; fot. Premier.gov.pl

Ruch na lotnisku Szczecin-Goleniów może wzrosnąć do 2 mln pasażerów z 600 tys. obecnie – mówił premier Mateusz Morawiecki podczas poniedziałkowej - 7 października - konferencji prasowej poświęconej rozbudowie Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Rozbudowa lotniska przewiduje m.in.: zakup i montaż naziemnego oznakowania nawigacyjnego, wymianę urządzeń do kontroli bezpieczeństwa, rozbudowę terminala pasażerskiego oraz remont i poszerzenie istniejących parkingów. Na ten cel ma zostać przeznaczone ok. 110 mln zł.

Szef rządu podczas poniedziałkowej konferencji prasowej podkreślał, że celem inwestycji jest zwiększenie ruchu turystycznego, ale też zwiększenie szans gospodarczych regionu. "Regionu, który był w dużym stopniu niezintegrowany w odpowiedni sposób z całą nasza kochaną Rzeczpospolitą" – mówił.

Inwestycje w infrastrukturę

W tym kontekście wyraził zadowolenie z inwestycji drogowych w regionie – tunel do Polic, czy do Świnoujścia, czyli zakończenie drogi S3.

-" To jest wymowne świadectwo tego jak łączymy całą Polskę, cały kraj" – podkreślał Morawiecki.

Morawiecki nawiązał do niedawnej decyzji prezydenta USA Donalda Trumpa ws. zniesienia wiz dla Polski. "To też jest duży nasz sukces poprzez rozwój gospodarczy, nasze dyplomatyczne wysiłki, że teraz zostało to ogłoszone" – stwierdził premier.

Jak dodał w kontekście rozwoju portu lotniczego Szczecin-Goleniów, ta informacja to duża szansa. "Dzisiaj jeszcze ze Szczecina, z Goleniowa nie latają samoloty do USA, ale kto wie, może w przyszłości dzięki tak dynamicznemu rozwojowi PLL LOT i Polskich Portów Lotniczych będą mogli również mieszkańcy tego regionu latać do USA bezpośrednio" – mówił.

Szef rządu wskazał, że "dzisiaj (jest) 600 tys. pasażerów, którzy startują i lądują w Goleniowie". "Ale za kilkanaście lat, według naszych projekcji i planów, to może być nawet 2 mln osób" – zaznaczył.

Morawiecki ocenił, że to pokazuje strategię rozwoju Polski. "Naszą aspiracją, marzeniem jest to, aby Polska z jednej strony była bardzo dobrze infrastrukturalnie zintegrowana, a z drugiej strony, te szanse na rozwój docierały do każdej, najmniejszej nawet gminy, do każdego powiatu" – podkreślał.

"Stąd można powiedzieć; Szczecin-Goleniów łączy się tak pięknie z Centralnym Portem Komunikacyjnym, z drogami, które są ważnymi arteriami komunikacyjnymi jak S3, S6, a w przyszłości S11 i S10, a z drugiej strony łączy się z drogami gminnymi, powiatowymi, które w bezprecedensowej skali udało nam się rozwijać, również na terenie Pomorza Zachodniego" - dodał.


Szczeciński port

Premier zauważył, że liczba turystów odwiedzających Polskę przekracza 20 mln. W jego ocenie rozbudowa portu Szczecin-Goleniów będzie kolejnym krokiem do wzrostu liczby turystów odwiedzających nasz kraj.

"Dla nas jest jednak kluczowe, że rozwój gospodarczy, społeczny doszedł do takiego momentu, że Polacy już nie wyjeżdżają z biletem w jedną stronę; że nasz projekt bez podatku PIT dla młodych właściwie przeformułował myślenie w tym zakresie. Tutaj coraz częściej ci młodzi widzą swoje szanse na przyszłe życie" – powiedział Morawiecki.

Obecny na konferencji prasowej minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk ocenił, że rozbudowa portu lotniczego w Goleniowie "bezwzględnie wpisuje się w budowę wielkiego hubu transportowego, który tutaj właśnie, na Zachodnim Pomorzu lokuje się, który się tworzy".

Gróbarczyk dodał, że dzięki rozbudowie port w Goleniowie stanie się "rzeczywistą" alternatywą dla portów niemieckich. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Szczecin

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....