TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Rząd odrzucił plan rozbudowy rzymskiego lotniska
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 30.10.2019 13:00:05
Rząd odrzucił plan rozbudowy rzymskiego lotniska; fot. Airport Roma

Włoskie Ministerstwo Środowiska odrzuciło plan powiększenia obszaru rzymskiego lotniska Fiumicino. Specjalna komisja resortowa uznała, że projekt jest nie do pogodzenia z naturą w związku z tym, że inwestycja zajęłaby część rezerwatu przyrody.

Negatywną ocenę planu, przedstawionego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i dyrekcję lotniska wystawiła komisja, która analizowała ewentualny wpływ zwiększenia jego nowej infrastruktury na środowisko naturalne. Plan zakładał niemal dwukrotne zwiększenie obszaru, w tym rozbudowę jednego z pasów startowych w związku z prognozami przewidującymi, że do 2030 roku liczba pasażerów wzrośnie dwa razy.

Dwa i pół roku

Projekt został przedstawiony dwa i pół roku temu i był analizowany także na wniosek okolicznych mieszkańców. W wydanym komunikacie uznano, że jest on "niekompatybilny" z terenem naturalnego rezerwatu, znajdującego się w rejonie nadmorskiego portu Fiumicino.

"Wstrzymaliśmy projekt rozbudowy lotniska. To byłaby kolejna spekulacja cementem na już umęczonym terytorium"- ogłosił minister środowiska Sergio Costa. Decyzję komisji nazwał "zwycięstwem". Jak zaznaczył, powiększenie terenu lotniska niosłoby za sobą także konieczność wysiedlenia dziesiątek rodzin z ich domów.

Zadowolenie wyraził współrządzący Włochami Ruch Pięciu Gwiazd oświadczając, że w ten sposób uratowane zostanie terytorium, o które "batalia" z udziałem obywateli i różnych stowarzyszeń trwała od lat.

"Jedenastoletnia batalia nie poszła na marne"- oświadczył komitet protestacyjny pod nazwą Poza Pasem Startowym.

W reakcji na tę decyzję dyrekcja lotniska imienia Leonarda da Vinci, które w zeszłym roku obsłużyło ponad 42 miliony pasażerów, zapewniła, że pracuje nad zmianą planu rozbudowy tak, by połączyć potrzeby wynikające z rozwoju ruchu lotniczego z "głębokim poszanowaniem środowiska".

W nocie dyrekcji podkreślono, że Fiumicino jest jednym z najbardziej zrównoważonych pod względem rozwoju portów lotniczych w Europie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Włochy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....