TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Rzeszowskie lotnisko rozkręca czarter
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 18.11.2019 12:30:28
Rzeszowskie lotnisko rozkręca czarter; fot. Airport Rzeszów

Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich, Tirana w Albanii, tunezyjski Monastyr i bułgarska Warna to nowe kierunki czarterowych wylotów z lotniska w Jasionce pod Rzeszowem, które zostaną uruchomione w czerwcu 2020 r.

"Kolejny rok z rzędu nasza siatka połączeń czarterowych poszerza się o nowe, atrakcyjne kierunki, oczekiwane przez podróżnych z Podkarpacia i sąsiednich regionów" – zaznaczył w czwartek na konferencji prasowej prezes Portu Lotniczego Rzeszów-JasionkaAdam Hamryszczak.

Kurs na Południe

Wśród nowych kierunków znajdzie się Fuerteventura na Wyspach Kanaryjskich oraz stolica Albanii – Tirana, które znajdą się w wakacyjnej ofercie dzięki wieloletniej współpracy Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka z biurem podróży ITAKA.

"Wyspy Kanaryjskie to odpowiedź na potrzeby bardziej wymagających turystów, poszukujących oferty o wyższym standardzie. Świetny stosunek jakości do ceny znajdziemy z kolei w Tunezji czy Albanii"– ocenił Hamryszczak.

Turystyczna dywersyfikacja

Obecny na konferencji prasowej wiceprezes biura podróży ITAKA Piotr Henicz zaznaczył, że biuro zdywersyfikowało swoją ofertę i proponuje pasażerom więcej możliwości odlotów z portów lokalnych, poza Warszawą-Okęcie.

"To nie przypadek, że naszą pierwszą decyzją na zwiększenie ilości proponowanych wylotów jest Rzeszów. (…) Przyglądamy się rozwojowi rynku w całym kraju i zauważamy jak bardzo Rzeszów się zmienia, jak zmienia się region podkarpacki. Jest on najbardziej, najszybciej rozwijającym się w kraju i widzimy jego olbrzymi potencjał i możliwości" – wyjaśnił Henicz.

Pogratulował także zarządowi lotniska w Jasionce konsekwencji w dążeniu do tego, aby rzeszowski port stał się liderem w segmencie wakacyjnych czarterów w tej części Polski.

Wśród czarterowych nowości oferowanych przez Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znalazły się także loty do Monastyru w Tunezji oraz bułgarskiej Warny.

"Nie ukrywam, że w przyszłości myślimy również o kolejnych kierunkach" – zapowiedział prezes portu.

Dodał, że nadal utrzymane zostaną kierunki, które cieszą się dużą popularnością, takie jak wyspy greckie, turecka Antalya, Słoneczny Brzeg w Bułgarii.

Sezon Lato 2020

Łącznie podróżni planujący skorzystać latem 2020 r. z podrzeszowskiego lotniska będą mieć do wyboru 10 wakacyjnych kierunków w 6 krajach. Wszystkie są już dostępne w systemach rezerwacyjnych.

Hamryszczak wskazywał jednocześnie, że każdego roku ruch czarterowy z portu lotniczego w Jasionce rósł. W 2016 roku port obsłużył prawie 21 tys. pasażerów czarterowych, w 2017 było to już 36 tys., rok później - 50 tys. i w roku bieżącym – ponad 64 tys. pasażerów na połączeniach czarterowych. Jest to wzrost o ponad 25 proc. w stosunku do roku ubiegłego.

Zdaniem prezesa dzięki nowym kierunkom dynamika wzrostu w 2020 roku może sięgnąć nawet 40 procent.

"Plany mamy bardzo ambitne i planujemy również wysoką dynamikę w roku 2020. (…) Chcemy, żeby ten wzrost rzeczywiście sięgnął nawet ponad 90 tys. pasażerów" – wyliczał Hamryszczak.

Jego zdaniem są to realne do spełnienia oczekiwania, bowiem – jak ocenił – region jest już przygotowany na to, aby ruch czarterowy konsekwentnie z roku na rok rósł. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
czarter
Lotnisko Rzeszów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....