TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Samolot z Zielonej Góry do Warszawy już za ciasny
LUBUSKIE.PL - Opublikowano: 13.09.2017 12:21:43
Samolot z Zielonej Góry do Warszawy już za ciasny

- Jesteśmy pod wrażeniem wyników Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost – powiedział Robert Ludera dyrektor Biura Planowania Siatki Połączeń i Rozkładów LOT podczas spotkania z marszałek Elżbietą Anną Polak. – Trzeba wykorzystać ten dobry czas dla portu lotniczego, nie można go przegapić. Zamierzamy zwiększyć częstotliwość lotów – powiedziała marszałek Polak.

W spotkaniu marszałek Polak z dyrektorem Luderą uczestniczyli m.in. doradca marszałek ds. lotniskowych Jacek Plis, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Sławomir Kotylak oraz przewodniczący Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej Janusz Jasiński.

- Z naszych obserwacji wynika, że pasażerów podróżujących na trasie Zielona Góra-Warszawa stale przybywa – mówi dyrektor Robert Ludera. - Coraz częściej okazuje się, że zainteresowanie pasażerów przekracza możliwości 78-miejscowych Bombardierów Q400, które obsługują to połączenie. Niezmiernie nas to cieszy, ponieważ zanim LOT zaczął obsługiwać połączenie, liczba pasażerów odprawianych z tego portu należała do najniższych w kraju. Sytuacja znacznie poprawiła się od marca br., gdy oferta rejsów z Babimostu pojawiła się w siatce narodowego przewoźnika. Dzięki temu, pasażerowie w ramach jednego biletu mogą z Zielonej Góry z krótką przesiadką w Warszawie podróżować do ponad 75 destynacji LOT-u na świecie. Wśród nich znajdą się miasta w całej Europie, a także kluczowe porty w Azji, takie jak Seul czy Tokio, także Ameryki Północnej. W lipcu br. przewieźliśmy na trasie Babimost-Warszawa trzykrotnie większą liczbę pasażerów, tzn. 1600 osób niż w porównywanym miesiącu w roku ubiegłym, gdy podróżujących na tej trasie pasażerów lotnisko obsłużyło zaledwie 549. Trzykrotny wzrost liczby pasażerów utrzymał się także w sierpniu, gdy rejsy LOT-em na tej trasie wybrało 1632 podróżnych – dodaje R. Ludera.

Przy obecnych połączeniach z Warszawą (10 rejsów tygodniowo) podróż z lubuskiego regionalnego portu lotniczego pozwala na wygodną przesiadkę i dostęp do ponad kilkudziesięciu portów lotniczych na świecie. Gdyby zwiększyć częstotliwość lotów, Lubuszanie zyskaliby jeszcze lepszy dostęp do rejsów transatlantyckich z Lotniska Chopina. – Trzeba wykorzystać ten dobry czas dla portu lotniczego, nie można go przegapić. Zamierzamy zwiększyć częstotliwość lotów – powiedziała marszałek Polak.

- Jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem oferty połączeń między Warszawą a Zieloną Górą i analizujemy możliwości rynku – zadeklarował dyrektor Ludera. - Już wkrótce przedstawimy więcej szczegółów.

Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprosiła także przedstawicieli LOT na Polski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w Zielonej Górze w dniach 26-27 października br. W ramach Kongresu odbędzie się panel dyskusyjny na temat finansowania regionalnych połączeń lotniczych przez samorządy. Dyr. Ludera poinformował, że z okazji obchodów Dnia Portu Lotniczego w Babimoście, 30 września LOT uruchomi dodatkowy rejs promocyjny z Warszawy do Zielonej Góry Embraerem 170, na który będzie można kupić bilety w cenie 99 PLN w dwie strony. Dodatkowo narodowy przewoźnik umożliwi odwiedzającym wejście na pokład i zapoznanie się z ich możliwościami technicznymi samolotu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zielona Góra
Babimost
Warszawa
LOT
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....