TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Samolot z Zielonej Góry do Warszawy już za ciasny
LUBUSKIE.PL - Opublikowano: 13.09.2017 12:21:43
Samolot z Zielonej Góry do Warszawy już za ciasny

- Jesteśmy pod wrażeniem wyników Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost – powiedział Robert Ludera dyrektor Biura Planowania Siatki Połączeń i Rozkładów LOT podczas spotkania z marszałek Elżbietą Anną Polak. – Trzeba wykorzystać ten dobry czas dla portu lotniczego, nie można go przegapić. Zamierzamy zwiększyć częstotliwość lotów – powiedziała marszałek Polak.

W spotkaniu marszałek Polak z dyrektorem Luderą uczestniczyli m.in. doradca marszałek ds. lotniskowych Jacek Plis, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Sławomir Kotylak oraz przewodniczący Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej Janusz Jasiński.

- Z naszych obserwacji wynika, że pasażerów podróżujących na trasie Zielona Góra-Warszawa stale przybywa – mówi dyrektor Robert Ludera. - Coraz częściej okazuje się, że zainteresowanie pasażerów przekracza możliwości 78-miejscowych Bombardierów Q400, które obsługują to połączenie. Niezmiernie nas to cieszy, ponieważ zanim LOT zaczął obsługiwać połączenie, liczba pasażerów odprawianych z tego portu należała do najniższych w kraju. Sytuacja znacznie poprawiła się od marca br., gdy oferta rejsów z Babimostu pojawiła się w siatce narodowego przewoźnika. Dzięki temu, pasażerowie w ramach jednego biletu mogą z Zielonej Góry z krótką przesiadką w Warszawie podróżować do ponad 75 destynacji LOT-u na świecie. Wśród nich znajdą się miasta w całej Europie, a także kluczowe porty w Azji, takie jak Seul czy Tokio, także Ameryki Północnej. W lipcu br. przewieźliśmy na trasie Babimost-Warszawa trzykrotnie większą liczbę pasażerów, tzn. 1600 osób niż w porównywanym miesiącu w roku ubiegłym, gdy podróżujących na tej trasie pasażerów lotnisko obsłużyło zaledwie 549. Trzykrotny wzrost liczby pasażerów utrzymał się także w sierpniu, gdy rejsy LOT-em na tej trasie wybrało 1632 podróżnych – dodaje R. Ludera.

Przy obecnych połączeniach z Warszawą (10 rejsów tygodniowo) podróż z lubuskiego regionalnego portu lotniczego pozwala na wygodną przesiadkę i dostęp do ponad kilkudziesięciu portów lotniczych na świecie. Gdyby zwiększyć częstotliwość lotów, Lubuszanie zyskaliby jeszcze lepszy dostęp do rejsów transatlantyckich z Lotniska Chopina. – Trzeba wykorzystać ten dobry czas dla portu lotniczego, nie można go przegapić. Zamierzamy zwiększyć częstotliwość lotów – powiedziała marszałek Polak.

- Jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem oferty połączeń między Warszawą a Zieloną Górą i analizujemy możliwości rynku – zadeklarował dyrektor Ludera. - Już wkrótce przedstawimy więcej szczegółów.

Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprosiła także przedstawicieli LOT na Polski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w Zielonej Górze w dniach 26-27 października br. W ramach Kongresu odbędzie się panel dyskusyjny na temat finansowania regionalnych połączeń lotniczych przez samorządy. Dyr. Ludera poinformował, że z okazji obchodów Dnia Portu Lotniczego w Babimoście, 30 września LOT uruchomi dodatkowy rejs promocyjny z Warszawy do Zielonej Góry Embraerem 170, na który będzie można kupić bilety w cenie 99 PLN w dwie strony. Dodatkowo narodowy przewoźnik umożliwi odwiedzającym wejście na pokład i zapoznanie się z ich możliwościami technicznymi samolotu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Zielona Góra
Babimost
Warszawa
LOT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....