TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

SDRPY rozpoczyna pierwszy w stuleciu projekt transformacji lotniska w Aden
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 03.01.2020 11:15:04
SDRPY rozpoczyna pierwszy w stuleciu projekt transformacji lotniska w Aden

Saudyjski Program Rozwoju i Regeneracji Jemenu (Saudi Development and Reconstruction Program for Yemen, SDRPY) zainaugurował pierwszą fazę remontu i modernizacji międzynarodowego lotniska w Aden.

Uroczyste rozpoczęcie budowy nadzorował premier Jemenu dr Maeen Abdulmalik Saeed, a wydarzeniu przewodził dyrektor projektów i badań SDRPY inżynier Hassan Alattas. W uroczystości uczestniczyli dowódca zjednoczonych sił arabskich w Aden, brygadier generał Mujahid Bandar Al-Otaibi oraz inni urzędnicy rządowi. W ramach projektu lotnisko w Aden przejdzie pełną modernizację i ekspansję. Po raz pierwszy w historii lotnisko stanie się bezproblemowym, światowej klasy węzłem lotów międzynarodowych i krajowych.

"Fundamenty pod projekty strategiczne i rozwojowe na międzynarodowym lotnisku w Aden znacznie przyczynią się do podniesienia standardów lotniska i jakości usług dostępnych podróżnym i liniom lotniczym" – skomentował kapitan Saleh Salim bin Nahid, prezes Urzędu Głównego Lotnictwa Cywilnego i Meteorologii.

"Nasi bracia z Królestwa Arabii Saudyjskiej zawsze w wyraźny sposób zaznaczali swoją obecność we wszystkich aspektach życia naszego kraju. Nasi ludzie nigdy nie zapomną postawy tego kraju oraz naszych braci i przyjaciół w operacji Decydująca Burza – dodał prezes. – Dziś rozpoczynamy fazę rozwoju i odbudowy na wielu płaszczyznach" – skomentował.

Kapitan bin Nahid skomentował także, że "bracia w SDRPY wcześniej zapewniali różnorakie wsparcie na innych lotniskach, w tym w Al-Ghaydah, Seiyun, Socotra i Marib, a teraz mamy okazję do podkreślenia naszej wdzięczności dla Opiekuna Dwóch Świętych Meczetów Króla Salmana bin Abdulaziza, nadzorcy SDRPY Mohammada bin Saeed Al Jabira i wszystkich pracowników programu za hojne wsparcie, które będzie miało widoczny wpływ na lotnictwo".

Bin Nahid zakończył przemowę apelując do międzynarodowych linii lotniczych planujących loty na lotnisko i z lotniska w Aden i podkreślając, że lotnisko podejmie wszystkie kroki prowadzące do ułatwienia działalności linii.

"Celem projektu jest zapewnienie wdrożenia standardów Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) na lotnisku w Aden tak szybko, jak to tylko możliwe i połączenia Aden bezpośrednio z krajami w regionie oraz zwiększenie przepustowości lotniska pod względem liczby lotów i pasażerów" – wyjaśnił inżynier Alattas.

"Zmiany te zwiastują nową epokę w historii lotnictwa, ponieważ port ten nigdy stale nie funkcjonował na standardach międzynarodowych – dodał inżynier. – Naszym celem jest maksymalizacja korzyści płynących z nowego węzła transportu powietrznego dla ludności Jemenu oraz braci i sióstr z Arabii Saudyjskiej" – dodał.

Projekt przeprowadzony zostanie w trzech fazach. Faza pierwsza skupia się na zapewnianiu elektryczności, środków bezpieczeństwa i transportu. Zewnętrzne bramy i drogi dookoła kompleksu zostaną ocenione i ponownie opracowane, włączywszy autobusy pasażerskie.

Faza druga obejmie budowę i podłączenie niezbędnych systemów usługowych, w tym telekomunikacji, nawigacji i kontroli lotów. Zostanie przeprowadzona także modernizacja pasu startowego i obszarów dla taksówek, bramek i tuneli łączących bramki z samolotami.

Faza trzecia dotyczyć będzie dostosowania lotniska i jego działalności do standardów organizacji ICAO we wszystkich aspektach, w tym bezpieczeństwa, dostaw elektryczności, infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej, kontroli lotów i nawigacji.

Alattas wyraził nadzieję, że projekt znacznie przyczyni się do wsparcia sektora transportu w bliskiej Republice Jemenu, prowadząc do rozwoju gospodarki i całego kraju. Inżynier podkreślił, że efekty te możliwe będą wyłącznie przez zjednoczenie wszystkich zaangażowanych w celu realizacji nadziei i ambicji mieszkańców Jemenu.

"Z przyjemnością spotykamy się na lotnisku w Aden, tym wyjątkowym gmachu będącym czymś więcej niż tylko obiektem gospodarczym – skomentował dyrektor lotniska w Aden Abdul-Raqeeb Al-Omari. – W administracji lotniska doświadczamy szczerego i hojnego wsparcia naszych braci w zakresie przywrócenia stolicy Aden do zasłużonej świetności. Wspólna praca wszystkich pozwoli na przywrócenie naszej pogodnej ojczyźnie zasłużonego miejsca" – dodał dyrektor.

Lotnisko początkowo służyło jako siedziba lotniczych sił Royal Air Force (RAF) Khormaksar w latach 1917 do 1967. W latach 70. i 80. lotnisko doświadczyło okresowych walk w trakcie okresów braku stabilności, ale w roku 1996 lotnisko stało się drugim pod względem wielkości lotniskiem w Jemenie po Sana'a International. Główny terminal lotniska wybudowany w latach 80. obsługiwał ponad milion pasażerów rocznie. Lotnisko w Aden jest najstarszym - a także obecnie najważniejszym - węzłem transportu lotniczego w Jemenie z potencjałem do wygenerowania znaczącego przychodu i utworzenia miejsc pracy w gęsto zaludnionym regionie Aden i w całym Jemenie w konsekwencji naturalnego wzrostu handlu i przychodów z podatków.

W 2004 r. prowincja Aden liczyła niemal 590 000 mieszkańców, czyli 3% całej ludności Jemenu. W roku 2011 samo miasto Aden liczyło 700 000 mieszkańców, a w 2014 r. region Aden liczący osiem dystryktów stał się miejscem zamieszkania niemal dwóch milionów osób.

Wybuch konfliktu na początku roku 2015 spowodował zamknięcie lotniska w Aden. Od lipca 2015 r., kiedy to saudyjskie samoloty dostarczające pomoc humanitarną i sprzęt jako pierwsze w ciągu czterech miesięcy wylądowały na lotnisku, lotnisko działało sporadycznie i z bardzo ograniczonymi usługami. Lotnisko międzynarodowe w Aden znajduje się w odległości 6 km od centrum miasta Aden i obecnie obsługuje 6 lotów tygodniowo przy bardzo wysokich kosztach. Wszystkie loty są lotami regionalnymi, a lotnisko nie obsługuje żadnych lotów krajowych. W ramach projektu przepustowość i ruch na lotnisku ma wzrosnąć w roku 2020.

Dzisiejsze wbicie łopat w grunt jest symbolem wyjątkowego wydarzenia dla Aden i całego Jemenu, ponieważ jest ono zwiastunem otwarcia się kraju na zewnętrzny świat oraz dodatkowego przychodu krajowego i regionalnego w wyniku realizacji projektu. Potencjał regionalnego rozwoju gospodarczego jest znaczący: otoczenie lotniska będzie miało lepsze drogi i budynki, a w wyniku modernizacji lotniska wzrośnie wartość pobliskich gruntów.

Przeprowadzona dziś na lotnisku w Aden uroczystość miała miejsce po uprzedniej ocenie potrzeb wykonanej przez SDRPY pod koniec listopada. Ocena objęła inspekcję budynków lotniska, powierzchni pasu startowego, oświetlenia i sprzętu, bieżących urządzeń i systemów nawigacji oraz hal odlotów i przylotów.

Rozpoczęcie fazy pierwszej projektu w dniu dzisiejszym jest jednym z punktów programu delegacji SDRPY odwiedzającej region Aden. Celem wizyty delegacji jest ocena warunków w szerokim zakresie sektorów, w tym edukacji, elektryczności, zdrowia, transportu i wody. Pracownicy programu monitorują także realizację toczących się już projektów, w tym modernizacji szpitala w Aden i budowy nowego centrum kardiologii fundowanego przez Saudyjski Fundusz Rozwoju i nadzorowanego przez SDRPY.

Delegacja SDRPY spotkała się także z urzędnikami oświaty z Aden w celu omówienia najlepszych środków zaradczych w odpowiedzi na wyzwania w sektorze. Wśród propozycji znalazło się ustanowienie programów szkolenia nauczycieli i budowa kilku nowych szkół, a także modernizacja istniejących placówek oświatowych. Delegacja spotkała się również z urzędnikami z Funduszu Oczyszczenia i Usprawnień w celu oceny najpilniejszych potrzeb w zakresie radzenia sobie z odpadami i krzewienia ducha współpracy wśród członków społeczności co do kondycji budynków oświatowych, parków i dróg publicznych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Arabia Saudyjska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....