TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Sklepowe zmiany na lotnisku w Warszawie
InfoAir.pl - Opublikowano: 10.12.2018 16:30:08
Baltona otwiera kolejne sklepy w Warszawie

Na Lotnisku Chopina trwają prace adaptacyjne powierzchni handlowej, prowadzone przez nowego najemcę, spółkę Baltona. Do końca grudnia będzie działało łącznie 10 lokali tego operatora, a ostatnie otwarcia planowane są na wiosnę 2019 roku. To najszybciej prowadzona modernizacja w historii warszawskiego lotniska.

W maju tego roku Baltona podpisała z Przedsiębiorstwem Państwowym "Porty Lotnicze" umowę najmu obejmującą 14 lokali handlowych o łącznej powierzchni niemal 3000 m2, znajdujących się w obu terminalach Lotniska Chopina w Warszawie. Prace remontowe rozpoczęły się w połowie lipca, a pierwsze sklepy – dwa lokale tymczasowe – zostały oddane pasażerom już pod koniec sierpnia. Od tego czasu spółka otworzyła 7 sklepów, a kolejne otwarcie planuje jeszcze w grudniu.

-"Prace adaptacyjne naszych lokali prowadzimy w bardzo szybkim tempie, dbając jednocześnie o najdrobniejsze szczegóły – komentuje Piotr Kazimierski, prezes zarządu spółki Baltona – W całym procesie wspieramy się najlepszymi specjalistami. Współpracujemy z projektantami, architektami, ekipami wykonawczymi, wyspecjalizowanymi w pracy przy tego typu obiektach. Znaczna część osób zaangażowanych w modernizację dobrze zna Lotnisko Chopina i jego specyfikę.

Szeroka modernizacja

-"Remont powierzchni handlowych jest naprawdę głęboki - lokale zostały rozebrane praktycznie do stropów, ale jesteśmy bliscy zakończenia całej inwestycji – dodaje Andrzej Grabowski, dyrektor operacyjny Forbis, generalnego wykonawcy – Główne wyzwanie dla tego typu obiektu, poza wyzwaniami związanymi z architekturą i infrastrukturą, to procedury operacyjne związane z przepisami bezpieczeństwa. Każdy materiał przechodzi przez wielopoziomowy proces akceptacji, a jego pochodzenie musi być potwierdzone stosownymi dokumentami. Procedury dotyczą też pracowników – bez weryfikacji i szkoleń zakończonych egzaminem nie może być mowy o pracy w strefie zastrzeżonej.

Elementy wykończeniowe do inwestycji na Okęciu sprowadzane są m.in. z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Francji czy nawet Stanów Zjednoczonych. Staranne dobranie najlepszej jakości materiałów związane jest z walorami estetycznymi, jak również z przepisami bezpieczeństwa.

Jakie sklepy?

W nowych lokalach na Lotnisku Chopina Baltona zaskoczy pasażerów efektami multimedialnymi. Do tej pory zainstalowano 7 km listew diodowych oraz ponad 40 km kabli sygnałowych, które będą sterowały całą instalacją. W lokalach znajdzie się 76 m2 ekranów oraz 1500 lamp i 300 tys. diod. Sufit w największym sklepie złożony będzie z 1500 elementów dekoracyjnych, gdzie oświetlenie będzie zintegrowane z treścią wyświetlaną na ekranach.

Operator stawia na nowe podejście do komunikacji z klientem. Znane marki, takie jak Paco Rabanne czy rodzima Żubrówka stworzą zaskakujące aranżacje dedykowanych dla nich przestrzeni w sklepach Baltony.

Warszawska sieć

Docelowo Baltona będzie operatorem 4 sklepów Duty Free, oferujących pasażerom szeroki wybór produktów, począwszy od perfum i kosmetyków, poprzez alkohole i słodycze podróżnicze akcesoria. Kolejny format to 3 butiki, w tym w nowopowstałej strefie Non-Schengen, oferujące odzież i dodatki zarówno znanych światowych marek, jak i najlepszych rodzimych projektantów. W 7 sklepach typu "convenience" pasażerowie zaopatrzą się w prasę, książki oraz wyjątkowe pamiątki z Polski. Koncept, który zasługuje na szczególną uwagę to "Spirit of Poland", na półkach którego pasażerowie znajdą wysokiej klasy polskie produkty, w tym alkohole, słodycze, regionalne specjały czy wyroby z małych, rodzinnych manufaktur.

-"Lotnisko Chopina jest miejscem, gdzie podróżni często po raz pierwszy mają kontakt z Polską. Zależy nam, aby to pierwsze wrażenie było jak najlepsze. Dlatego w koncepcji aranżacji wynajmowanej przez nas przestrzeni stawiamy na nowoczesność, ale nie zapomnimy o tradycji – podkreśla Piotr Kazimierski – Ważną częścią naszej oferty będzie pokazanie tego, czym nasz kraj może się pochwalić. Dlatego, poza uznanymi już na świecie polskimi markami, będziemy oferować starannie wyselekcjonowane specjały z rodzinnych manufaktur, ubrania i akcesoria od młodych polskich projektantów oraz wyjątkowe rękodzieło.

Największy sklep Duty Free zostanie oddany pasażerom w drugiej połowie stycznia, a uroczyste otwarcie podsumowujące całość inwestycji planowane jest na wiosnę 2019 roku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....