TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Superwizjer TVN vs. Polskie Porty Lotnicze
PAP - Opublikowano: 07.10.2019 15:30:14
Superwizjer TVN vs. Polskie Porty Lotnicze

To relacja jednostronna, która stawia w negatywnym świetle Państwowe Przedsiębiorstwo "Porty Lotnicze" i jego prezesa Mariusza Szpikowskiego - podkreśla w oświadczeniu PPL odnosząc się do sobotniego wydania magazynu "Superwizjer" TVN.

"Superwizjer" TVN poinformował w sobotę o nieprawidłowościach w Państwowym Przedsiębiorstwie "Porty Lotnicze". Kapitan Magdalena J. - wynika z reportażu - w latach 2016-2017 informowała ABW o podejrzeniach niegospodarności oraz o tym, że obecny prezes Portów Lotniczych Mariusz Szpikowski powoływał się na wpływy - m.in. w ABW i CBA. Kapitan trafiła też na umowę tej państwowej firmy ze spółką powiązaną z byłymi agentami CBA. Wkrótce potem została zwolniona. Według niej ABW nie przekazała tych spraw do prokuratury.

Oświadczenie PPL

PPL w przekazanym PAP oświadczeniu zwraca uwagę, że z półtoragodzinnej rozmowy, jaką dziennikarze TVN przeprowadzili z prezesem Portów Lotniczych, "wybrano tendencyjnie kilka krótkich urywków, które zostały wyrwane z kontekstu". "Postępowanie autorów programu nie było obiektywne, odnosimy wręcz wrażenie, że reporterzy +Superwizjera+ mieli już gotowe tezy uderzające w PPL i szefa przedsiębiorstwa zanim przyszli na rozmowę z prezesem Mariuszem Szpikowskim" - zaznaczono.

Jak podkreślono, relacja "Superwizjera" jest jednostronna. "W ocenie Portów Lotniczych program wyemitowany na antenie TVN służyć ma generalnie dyskredytowaniu działań państwowych urzędników i przedsiębiorstw podejmowanych za rządów Prawa i Sprawiedliwości. Dlatego ten program wpisuje się w toczącą się aktualnie kampanię wyborczą. Jest nam przykro, że PPL została wykorzystana w tych działaniach" - komentuje PPL.

Jak zaznaczono, "dyskredytowanie Portów Lotniczych uderza w przedsiębiorstwo, które może się pochwalić w ostatnich latach wieloma sukcesami, tym samym naruszane są podstawowe interesy Portów Lotniczych".

Wyniki Portów

"PPL zarządzane przez prezesa Mariusza Szpikowskiego rok do roku przynosi coraz większe zyski: w 2016 roku było to 205 mln zł, a rok później już 272 mln zł. W 2018 roku zyski wyniosłyby 369 mln zł, gdyby niekonieczność dokonania księgowych odpisów po przekazaniu za darmo na rzecz Skarbu Państwa aktywów spółki Chopin Airport Development. W pierwszej połowie tego roku zyski PPL wyniosły prawie 200 mln zł. Rosną również pensje i nagrody dla pracowników, średnie wynagrodzenie w Portach Lotniczych to obecnie prawie 10,9 tys. zł brutto" - czytamy w oświadczeniu.

"Dzięki wysiłkom prezesa Szpikowskiego udało się zmienić starą, komunistyczną ustawę o PPL i wprowadzić nowe regulacje, które dostosowały przedsiębiorstwo do aktualnych warunków rynkowych" - podkreślono.

Według oświadczenia, wprowadzone w firmie zmiany spowodowały wzrost efektywności, co za tym idzie poprawiają się wyniki finansowe PPL. "Zmieniony został również system płacowy, który zakończył dotychczasowe patologie i wprowadził przejrzyste i sprawiedliwe zasady wynagradzania" - czytamy.

Jak zaznaczono, PPL dysponuje pełnym zapisem wywiadu udzielonego redaktorom audycji "Superwizjer" i zastanowi się nad podjęciem kroków prawnych wobec redaktorów oraz szefów programu. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PPL

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....