TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Szczecin ponownie połączony z Kopenhagą. Dzięki SAS
InfoAir.pl - Opublikowano: 01.04.2019 14:00:21
Szczecin ponownie połączony z Kopenhagą. Dzięki SAS; fot. Airport Szczecin

1 kwietnia na lotnisku Szczecin-Goleniów (Zachodniopomorskie) uruchomiono połączenie z Kopenhagą. Nowe połączenie ze stolicą Danii obsługują samoloty Scandinavian Airlines System. Władze województwa liczą, że przyciągnie ono turystów i biznes.

-"Decyzja Scandinavian Airlines System (SAS-PAP) to wsłuchanie się w potrzeby Pomorza Zachodniego" - powiedział zachodniopomorski marszałek Olgierd Geblewicz. "Wierzymy, że nowe połączenie wyzwoli zachodniopomorski potencjał turystyczny i biznesowy. Dla Skandynawów, a Duńczyków w szczególności, jesteśmy atrakcyjnym miejscem do robienia biznesu. Mają tu dobrych pracowników, sprzyjające warunki i pomocną administrację. Tym, czego brakowało, było właśnie szybkie połączenie lotnicze" - dodał Geblewicz.

Starania o połączenie podszczecińskiego lotniska z Danią trwały ponad 10 lat. Jest ono dostępne dla pasażerów pięć razy w tygodniu.

-"Powraca połączenie lotnicze do Kopenhagi" - powiedział z kolei prezydent Szczecina Piotr Krzystek. "Kiedyś już próbowaliśmy je uruchomić, ale wtedy nie do końca się udało. Wierzę, że tym razem to wyzwanie zakończy się sukcesem. Dania to są dziesiątki podmiotów gospodarczych. Te filmy zatrudniają mnóstwo specjalistów, którzy są tu ściągani z całej Polski. Samolot to rozwiązanie nie tylko dla biznesu, ale i turystów" - dodał Krzystek.

Okno na świat

Nowe połączenie to ukłon w kierunku Polaków pracujących w duńskiej stolicy i jej okolicach, ale także świata biznesu, ma ułatwić Duńczykom inwestycje i zarządzanie przedsiębiorstwami zlokalizowanymi na Pomorzu Zachodnim. To tam Duńczycy zainwestowali ponad miliard zł. Z kolei zachodniopomorskie firmy co roku eksportują do Danii towary warte blisko 1 mld zł.

"Dla polsko–duńskiej współpracy to świetny dzień" - powiedział ambasador Danii w Polsce Ole Egberg Mikkelsen. "Przez Bałtyk dzieli nas zaledwie 90 kilometrów do wyspy Bornholm. Łączy nas współpraca w Unii Europejskiej, jesteśmy razem w NATO, a nasze kontakty dyplomatyczne trwają od 100 lat. To połączenie lotnicze jest szczególnie cenne dla tak dobrze rozwijających się relacji biznesowych. Ta część Polski jest dla naszych firm niezwykle ważna" - dodał Mikkelsen.

SAS jest piątym przewoźnikiem latającym z i do Goleniowa. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów w 2018 r. obsłużył 598 tys. pasażerów. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
SAS
Lotnisko Szczecin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....