Subskrypcja

Jeśli chcesz otrzymywać codzienny newsletter serwisu Transinfo.pl zapisz się na naszą listę.


zapisz się

Będziemy latać do Birmingham

Autor: Gazet Wyborcza Opublikowano: 2008-01-22 20:27:42
infoair.pl - lotnictwo » rynek czytano 1536 razy

Ryanair uruchomi latem czwarte połączenie z Bydgoszczy do Wielkiej Brytanii. Te irlandzkie linie lotnicze ogłosiły we wtorek, że od 4 lipca dwa razy w tygodniu będą kursować do drugiego co do wielkości miasta w Anglii. - Przewidujemy, że w pierwszym roku działalności przewieziemy na tej trasie 30 tys. pasażerów - szacuje Tomasz Kulakowski, szef sprzedaży Ryanaira na Europę Środkowo-Wschodnią.

Samolot z naszego miasta będzie startować w piątki i poniedziałki o godz. 21.30 i wyląduje w Birmingham po dwóch godzinach i 20 minutach lotu. Z tego miasta do Bydgoszczy wylecą w te same dni o godz. 18 i dolecą o godz. 22.10.

Birmingham to miasto w środkowej Anglii, w którym mieszka około miliona mieszkańców. Cała aglomeracja liczy ponad 2,5 mln osób. Miasto jest nazywane Wenecją Wielkiej Brytanii ze względu na kanały. Jest prężnym ośrodkiem kulturalnym - z Birmingham pochodzą m.in. zespoły Led Zeppelin, Black Sabbath, Electric Light Orchestra. Wszystko wskazuje na to, że z połączenia będą korzystali jednak głównie Polacy pracujący na Wyspach i rodziny ich odwiedzające. Lotnisko leży nieopodal centrum i podróż pociągiem do miasta zajmuje ok. 15 min.

Birmingham to już piąte miasto, do którego polecą z Bydgoszczy samoloty irlandzkiego przewoźnika. Pasażerowie mogą już korzystać z połączeń do Londynu, Dublina i Liverpoolu. Pod koniec marca odbędzie się pierwszy rejs do Dusseldorfu.

Podziel się z innymi
Zobacz inne artykuły na podobny temat
Komentarze (0)
Dodaj komentarz (może pojawić się z 15 minutowym opóźnieniem)
InfoBus nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w portalu infobus.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Redakcja

Aleksander Kierecki
Aleksander Kierecki
redaktor naczelny
Kontakt:
a.kierecki@transinfo.pl
+ 48 71 750 1976
+ 48 506 03 71 71
Marek Sieczkowski
Marek Sieczkowski
redaktor prowadzący
Załóż swój blog

Lotnictwo

Michał Pierzakowski
Michał Pierzakowski
Skyblog
13 Maja 2012, 12:12:17 czytane 9585 razy 1 komentarzy RSS wpisy

Prawo

Bartosz Mazur
Bartosz Mazur
1 Czerwca 2013, 23:53:52 czytane 17335 razy 2 komentarzy RSS wpisy

Polecamy czasopisma