Subskrypcja

Jeśli chcesz otrzymywać codzienny newsletter serwisu Transinfo.pl zapisz się na naszą listę.


zapisz się

Warszawa: Na Okęcie kolejką

Autor: Marek Sieczkowski Opublikowano: 2012-05-29 23:21:52
infoair.pl - lotnictwo » infrastruktura czytano 2024 razy

1 czerwca oficjalnie uruchomiona zostanie linia kolejowa łącząca Lotnisko Chopina z centrum Warszawy. Wygodna podróż zajmie około 25 minut.

Połączenia z lotniskiem obsługiwać będzie dwóch przewoźników. Szybka Kolej Miejska będzie obsługiwać linie S2 (Warszawa Lotnisko Chopina –Sulejówek Miłosna) oraz S3 (Warszawa Lotnisko Chopina –Legionowo). Pociągi Kolei Mazowieckich (linia oznaczona symbolem KML) będą jeździć na trasie Lotnisko Chopina –Warszawa Wschodnia. Wszystkie trasy prowadzą przez centrum miasta i pozwalają dojechać zarówno do Strefy Kibica zlokalizowanej w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki, jak i do Stadionu Narodowego, na którym rozgrywane będą mecze UEFA EURO2012.

W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego pociągi z lotniska w kierunku centrum miasta będą odjeżdżały co 10-12 minut. Część kursów będzie realizowana przez Warszawa Centralna, a część przez Warszawę Śródmieście (odpowiednie oznaczenia podane są w rozkładzie jazdy). Poza godzinami szczytu pociągi będą kursować średnio co 15 minut (w dniach rozgrywania meczów na Stadionie Narodowym w godzinach wieczornych pociągi będą kursowały częściej). Podróż z Lotniska Chopina do stacji Warszawa Centralna lub Warszawa Śródmieście zajmuje około 25 minut, a do stacji Warszawa Stadion –30 min.

Przewoźnicy będą nawzajem honorować swoje bilety, co oznacza, że w pociągach Kolei Mazowieckich (na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina –Warszawa Wschodnia), będą honorowane wszystkie bilety na komunikację miejską, łącznie z jednorazowymi i czasowymi, zaś w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej (na tym samym odcinku), będą honorowane wszystkie bilety z taryfy KM.

Bilety na przejazd z lotniska do centrum i stadionu można kupić w każdym kiosku z prasą, lub w biletomatach ustawionych na stacji i w wagonach pociągów. Bilety na inne trasy –według taryf określonych przez każdego z przewoźników –dostępne są w biletomatach lub kasach dostępnych na większości stacji kolejowych.

Dla komfortu kibiców, którzy w czerwcu przylecą do Warszawy na mecze mistrzostw Europy, w pociągach odjeżdżających ze stacji na Lotnisku Chopina nadawane będą specjalne komunikaty informujące pasażerów jak dostać się do Stadionu Narodowego, czy do Strefy Kibica. Komunikaty podawane będą w języku polskim, angielskim, rosyjskim i greckim.

Podziel się z innymi
Komentarze (0)
Dodaj komentarz (może pojawić się z 15 minutowym opóźnieniem)
InfoBus nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w portalu infobus.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Redakcja

Aleksander Kierecki
Aleksander Kierecki
redaktor naczelny
Kontakt:
a.kierecki@transinfo.pl
+ 48 71 750 1976
+ 48 506 03 71 71
Marek Sieczkowski
Marek Sieczkowski
redaktor prowadzący
Załóż swój blog

Lotnictwo

Michał Pierzakowski
Michał Pierzakowski
Skyblog
13 Maja 2012, 12:12:17 czytane 9619 razy 1 komentarzy RSS wpisy

Prawo

Bartosz Mazur
Bartosz Mazur
1 Czerwca 2013, 23:53:52 czytane 17450 razy 2 komentarzy RSS wpisy

Polecamy czasopisma