TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Ufo apeluje o pomoc dla Condora
InfoAir.pl - Opublikowano: 15.04.2020 11:30:25
Ufo apeluje o pomoc dla Condora

Związki zawodowe niemieckiego personelu latającego zaapelowały we wtorek, 14 kwietnia do rządu Niemiec o wsparcie finansowe dla czarterowych pasażerskich linii lotniczych Condor w związku z poniedziałkowym oświadczeniem Polskiej Grupy Lotniczej, że rezygnuje z ich zakupienia.

Zdaniem przewodniczącego związku zawodowego pilotów VC (Vereinigung Cockpit - Stowarzyszenie Cockpit) Janisa Schmitta, wsparcie takie jest nadal uzasadnione, gdyż funkcjonowanie linii Condor ma wciąż solidne podstawy, a ich pracowników nie wolno w obliczu wywołanego koronawirusem kryzysu pozostawić samymi sobie. Condor popadł w trudności wyłącznie wskutek znacznych transferów pieniężnych na rzecz swego byłego właściciela, biura podróży Thomas Cook - zaznaczył Schmitt.

Zdaniem Ufo

Takie samo stanowisko zaprezentował Nicoley Baublies, rzecznik związku zawodowego Ufo (Unabhaengige Flugbegleiter Organisation - Niezależna Organizacja Personelu Kabinowego). Według niego, byłoby "fatalnym sygnałem", gdyby państwo jako pierwszy wierzyciel Condora odcięło mu dostęp do gotówki. Spółka została bez swej własnej winy objęta ochroną przed upadłością, w pełni zrealizowała przedsięwzięcia naprawcze i jej obecna sytuacja jest przejrzysta oraz uporządkowana - podkreślił Baublies.

Mające ponad 50 samolotów i 4,9 tys. pracowników towarzystwo Condor musi w tym tygodniu spłacić gwarantowany przez niemiecki rząd kredyt pomostowy w kwocie ponad 380 mln euro, który czasowo odsunął od niego groźbę bankructwa. Ufo uważa, że na okres przejściowy państwo powinno przejąć udziały kapitałowe w liniach Condor i Lufthansa.

Co dalej?

Rzeczniczka PGL potwierdziła w poniedziałek fakt wycofania się polskiego holdingu z podpisanej 24 stycznia umowy kupna-sprzedaży dotyczącej Condora. Dodała, że na tym etapie nie będzie udzielać dalszych informacji.

Zdaniem agencji dpa, gdyby rząd Niemiec chciał przejąć linie Condor bezpośrednio po ogłoszeniu upadłości przez spółkę Thomas Cook, to prawdopodobnie nie uzyskałby na to zgody nadzoru kartelowego Unii Europejskiej, ale wywołany koronawirusem kryzys umożliwił zastosowanie w niektórych przypadkach rozwiązań sprzecznych z unijnymi zasadami wolnego rynku.

Jak napisał we wtorek niemiecki dziennik "Die Welt", Condor nie zamierza się łatwo poddać i może wystąpić do strony polskiej o rekompensaty pieniężne. "Obecnie prowadzimy z PGL rozmowy w celu zdefiniowania możliwych ramowych warunków jej wycofania się. Ponadto sprawdzamy, jak moglibyśmy urzeczywistnić nasze roszczenia z tytułu zawartych z nią umów" - powiedziała gazecie rzeczniczka Condora. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linia
związki
Condor
LOT

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....