TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Ukraina chce negocjować odszkodowania z Iranem
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 18.02.2020 17:30:19
Ukraina chce negocjować odszkodowania z Iranem; fot. UIA

Ukraina będzie negocjować wypłatę odszkodowań dla rodzin ofiar katastrofy ukraińskiego samolotu pod Teheranem w imieniu pięciu krajów, których obywatele byli wśród zabitych – ogłosił 17 lutego szef MSZ w Kijowie Wadym Prystajko.

Minister dodał, że planowana jest wypłata odszkodowania przez firmę ubezpieczeniową i irański rząd. Powiedział, że prowadzone są też rozmowy w sprawie wypłaty odszkodowania liniom lotniczym za zestrzeloną maszynę – pisze agencja Ukrinform.

Prystajko mówił o tym podczas otwarcia miejsca pamięci ofiar katastrofy na terenie kijowskiego lotniska Boryspol.

Prezydent Ukrainy Wołodymy¬r Zełenski przekazał wcześniej, że Iran zaproponował rodzinom ukraińskich ofiar katastrofy wypłatę odszkodowania w wysokości 80 tys. dolarów dla każdej z rodzin ofiar, jednak strona ukraińska uznała tę sumę za niewystarczającą i będzie domagać się jej zwiększenia.

Prystajko zaznaczył też, że Ukraina domaga się, by strona irańska ujawniła wszystkie okoliczności katastrofy i nie zgodzi się na uznanie za winnego tragedii "jakiegoś wojskowego, który zestrzelił samolot". "Chcemy znać całą prawdę o tym, co wydarzyło się z naszym rejsem, co doprowadziło do śmierci naszych ludzi" - wskazał.

Czarne skrzynki

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy Ołeksij Daniłow, który kończy w poniedziałek wizytę w Teheranie, powiedział z kolei, że czarne skrzynki zestrzelonej maszyny są uszkodzone, w związku z czym informacje przez nie zapisane wymagają szybkiego odczytania.

Zapewnił też, że na Ukrainie są wszelkie techniczne i naukowe warunki, by je odczytać.

Biuro prasowe RBNiO poinformowało też, że podczas spotkania w Iranie Daniłowa z sekretarzem Najwyższej Rady Bezpieczeństwa Narodowego Iranu Alim Szamchanim strony zgodziły się co do konieczności uniknięcia upolitycznienia dochodzenia w sprawie katastrofy. Wskazano też na konieczność intensyfikacji współpracy na poziomie ekspertów.

8 stycznia

Boeing 737-800 linii Ukraine International Airlines, wykonujący lot z Teheranu do Kijowa, został 8 stycznia zestrzelony przez irańską obronę przeciwlotniczą w okolicach irańskiej stolicy. Zginęło 176 osób, w tym 82 Irańczyków, 57 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców (dwoje pasażerów i dziewięcioro członków załogi), a także obywatele Szwecji, Afganistanu i Wielkiej Brytanii.

Władze Iranu przyznały 11 stycznia, że jego siły zbrojne zestrzeliły ukraiński samolot pasażerski w rezultacie błędu ludzkiego. Wcześniej Teheran zaprzeczał, jakoby ponosił odpowiedzialność za tragedię. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wypadek
Ukraina
Iran
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....