TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

ULC: w listopadzie w Krakowie międzynarodowa konferencja nt. cyberzagrożeń w lotnictwie
PAP - Opublikowano: 09.04.2017 13:07:08
ULC: w listopadzie w Krakowie międzynarodowa konferencja nt. cyberzagrożeń w lotnictwie

Od 8 do 9 listopada w Krakowie przedstawiciele krajowych i międzynarodowych instytucji lotniczych, a także eksperci i reprezentanci firm związanych z branżą mają rozmawiać o przeciwdziałaniu cyberatakom w lotnictwie cywilnym - poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Międzynarodową konferencję na temat cyberbezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym organizuje Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, wspólnie z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

Urząd Lotnictwa Cywilnego podkreślił w komunikacie, że cyberzagrożenia dla systemu lotnictwa cywilnego to realny i poważny problem, który może poważnie zakłócić organizację usług w lotnictwie cywilnym. Może też stać się przyczyną katastrofalnych w skutkach zdarzeń pociągających za sobą ofiary w ludziach i zniszczenia infrastruktury krytycznej.

Dotyczy to - jak zaznaczono - w równym stopniu linii lotniczych, lotnisk, jak i podmiotów zarządzających ruchem lotniczym.

- "W czasach, gdy zwiększa się ilość ataków na sieci i systemy informatyczne bardzo ważne jest zapewnienie maksymalnej ochrony przed nimi w transporcie lotniczym. Cieszę się, że właśnie w Polsce będziemy rozmawiać o zapewnieniu bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej przed cyberatakami" ? podkreślił cytowany w komunikacie prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotr Samson.

Konferencja w Krakowie będzie kolejną wspólną konferencją EASA, resortu infrastruktury oraz ULC.

- "Po sukcesie ubiegłorocznej konferencji w Warszawie poświęconej bezzałogowym statkom powietrznym, której gospodarzem była EASA, MIiB i ULC zdecydowano o kontynuowaniu współpracy" - podał ULC.

- "Cyberbezpieczeństwo jest zjawiskiem nowym i niezwykle ważnym, dlatego chcemy skonsolidować wiedzę na temat zagrożeń oraz sposobów zapobiegania i ochrony przed cyberatakami. Cieszę się, że drugi rok z rzędu Polska jest gospodarzem międzynarodowej konferencji o tak istotnym dla branży lotniczej znaczeniu" ? zaznaczył Samson.

Udział w Konferencji zapowiedzieli: dyrektor generalny EASA Patrick Ky, minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz prezes ULC Piotr Samson.

Partnerem konferencji są: Miasto Kraków, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków ? Balice, Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" oraz Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Europejskie Centrum ds. Cyberbezpieczeństwa w Lotnictwie
cyberbezpieczeństwo
konferencja PAP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...