TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Ursus: cała nadzieja w autobusach
PULS BIZNESU InfoBus.pl - Opublikowano: 29.11.2018 16:07:29

Jak informuje Puls Biznesu - Ursus zamienił zysk na stratę i  jest gotowy do sprzedaży fabryk lub całego biznesu ciągników. Widzi szansę w autobusach elektrycznych.

Producent ciągników obiecuje poprawę i przekonuje, że jego plan się powiedzie. Jeśli inwestor, to z Dalekiego Wschodu - słychać w branży - pisze "Puls Biznesu" o Ursusie i jego restrukturyzacji. Prawdopodobna jest sprzedaż części aktywów spółki - mówi wiceprezes Michał Nidzgorski.

Ursus ma trzy dywizje, zajmujące się produkcją ciągników, maszyn i autobusów elektrycznych. - Rozmawiamy z różnymi potencjalnymi inwestorami zainteresowanymi którąkolwiek z nich - dodaje Nidzgorski. Spółka rozważa też sprzedaż całego biznesu produkcji ciągników, jeśli pojawi się inwestor strategiczny.

Jeden z ekspertów, cytowany anonimowo przez "PB", uważa, że taka inwestycja może być atrakcyjna dla graczy z Dalekiego Wschodu, szukających furtki na europejskie rynki, albo dla kogoś z Wielkiej Brytanii, kto chce zabezpieczyć się przed twardym brexitem.

Restrukturyzacja w Ursusie. Nadzieja w autobusach

W Ursusie trwa restrukturyzacja. Firma planuje do 2023 r. dokonać pełnej spłaty zobowiązań, będących elementem planu restrukturyzacyjnego, o wartości około 140 mln zł.

Nidzgorski zapewnia, że restrukturyzacja nie wpłynęła na bieżącą działalność spółki. Pracujemy nad przebudową portfolio w kierunku poprawy jego zyskowności - zmniejszamy liczbę produktów, koncentrując się na ciągnikach, na które jest największy popyt, czyli tych o średniej i dużej mocy. Do tego modernizujemy sieć sprzedaży - zmieniamy politykę względem liderów, żeby poprawić marżowość i liczymy, że krajowy rynek ciągników w końcu ruszy z miejsca po kilku latach przestoju - mówi w rozmowie z "PB".

Jak zauważa dziennik, najjaśniej obecnie wygląda sytuacja dywizji autobusów Ursusa, w tym elektrycznych.

- Dynamiczny rozwój spółki autobusowej pozwoliłby na uzdrowienie kondycji całej grupy Ursus i za chwilę pod względem przychodów autobusy mogłyby przeważać nad ciągnikami - twierdzi Nidzgorski.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ursus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....