TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

W czerwcu z Wrocławia do Maastricht
WROCLAW.PL - Opublikowano: 21.01.2016 09:41:56
W czerwcu z Wrocławia do Maastricht

Ze względu na remont lotniska Eindhoven od 1 do 15 czerwca loty linii Wizz Air zostaną przekierowane do Maastricht. To metropolia w miniaturze, zatem wiadomość ucieszy wszystkich, którzy lubią zwiedzać klimatyczne miejsca. Już teraz warto zaplanować podróż. Będzie tylko 7 takich połączeń.

Sami Holendrzy uważają, że stolica prowincji Limburgia jest także najpiękniejszym miastem w całym kraju. To nie jest jednak miasto typowo holenderskie. Leży na samym południu Holandii, tuż przy granicy z Belgią i Niemcami, a miejscowi mówią językiem limburskim. ? W Maastricht jest unikatowa atmosfera, stapiająca różne kultury i języki, przez co miasto sprawia wrażenie kameralnej metropolii. Jest tam przepiękne stare miasto, z perłami architektury z różnych epok i w różnych stylach, a wyjątkowy klimat tworzy mnóstwo restauracji, barów, około 400 kawiarni, niezliczone małe piekarnie, cukiernie, a także słynne targi i jarmarki ? opowiada Monika Półtorzycka-Jon, menadżer ds. marketingu i PR w Porcie Lotniczym Wrocław. Najbardziej znany targ odbywa się na tamtejszym Rynku w każdą środę i piątek. Znajdziemy tam nieprzebrane skarby, od regionalnych smakołyków, delikatesów i specjałów, przez odzież i kosmetyki, po różne rośliny i oczywiście piękne kwiaty. ? Poza tym Holendrzy są mistrzami przyjaznego designu i dekoracyjnych detali. Na targach, a także w licznych specjalistycznych sklepikach i butikach zawsze znajdzie się coś ciekawego do domu, a ze sobą zabierzemy też mnóstwo inspiracji ? dodaje Monika Półtorzycka-Jon.

Co jeszcze można zwiedzać w Maastricht? Ogromne wrażenie robią stare kościoły, w tym zwłaszcza zbudowana w romańskim stylu bazylika Onze-Liewe-Vrouw, kościoły przy placu Vrijthof (ulubione miejsce spotkań mieszkańców miasta), a także barokowy ratusz. Imponujące są stare fortyfikacje, warto wybrać się także w rejs statkiem po rzece Maas i zwiedzić podziemny labirynt (o łącznej długości 10 km), częściowo zbudowany jeszcze za czasów rzymskich. Poza tym w niewielkim Maastricht jest prawie 1500 pomników różnej wielkości (więcej ma tylko Amsterdam). Zwiedzanie ułatwia fakt, że Maastricht jest niewielkim miastem i wszędzie łatwo dojść na piechotę. ? Dodam jeszcze, że na czterech głównych placach, a także wśród uliczek, placyków i zaułków można dokonać wielu kulinarnych odkryć. Restauracje w Maastricht specjalizują się w kuchniach przede wszystkim belgijskiej, francuskiej i oczywiście regionalnej ? mówi Monika Półtorzycka-Jon. Na przykład restauracja D?Ártagnan przypomina typową, starą francuską tawernę. Z kolei w restauracji Witloof zjemy znakomite belgijskie omułki (małże), a na deser belgijskie smakołyki czekoladowe. W Maastricht koniecznie trzeba też spróbować frytek. To przecież holenderska i belgijska specjalność.

Z Maastricht jest bardzo blisko do wielu innych niezwykle ciekawych miejsc. Na przykład do Akwizgranu (Aachen) to tylko ok. 40 km ? z lotniska jeżdżą tam bezpośrednio autobusy. Z kolei do belgijskiego Liege (nazywanego czasem ?małą Francją?) jest ok. 30 km. Do Maastricht zostanie przekierowanych w sumie 7 połączeń z Wrocławia ? od 1 do 15 czerwca. Samoloty będą latały w środy, piątki i niedziele (wylot z Wrocławia o 11.30, przylot o 13.10; powrót: wylot z Maastricht o 13.40, przylot o 15.25).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
WizzAir
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....