TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

W kwietniu zniknie stary terminal w Radomiu
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 05.04.2019 10:30:41
W kwietniu zniknie stary terminal w Radomiu

Prawdopodobnie jeszcze w drugiej połowie kwietnia rozpocznie się rozbiórka starego terminala na lotnisku w Radomiu - powiedział PAP w czwartek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Ostatnia firma, która wynajmowała tam pomieszczenia, zapowiedziała, że do końca tygodnia je opuści.

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) poinformowało w czwartek, że do końca przyszłego tygodnia spółka Lagardere Travel Retail (LTR), która prowadziła na lotnisku w Radomiu działalność usługowo-handlową, opróżni pomieszczenia w Porcie Lotniczym Radom – Sadków. Jak podano w komunikacie prasowym PPL, "strony uzgodniły, iż nie będą komentowały tych działań publicznie".

Umowa na wynajem lokalu została wypowiedziana francuskiej firmie w listopadzie 2018 roku przez syndyka, który przejął całość majątku radomskiego portu. Spółka LTR uznała, że było to niezgodne z prawem i sprawa trafiła do sądu.

Lokalowe porozumienie

Teraz jednak – jak powiedział PAP w czwartek wicemarszałek Senatu Adam Bielan – doszło do porozumienia miedzy PPL a LTR. Jego zdaniem nic nie będzie już stało na przeszkodzie, żeby po opuszczeniu lokalu przez francuską firmę, rozpoczęła się rozbiórka starego terminala, a następnie budowa nowego tego typu obiektu. "To jest ekspresowe tempo, jeśli weźmiemy pod uwagę, że nowy właściciel przejął lotnisko w październiku ub. roku; trzeba było przygotować dokumentację, przetargi, a w kwietniu rozpoczyna się już budowa" – ocenił wicemarszałek Senatu.

Co dalej?

Istniejący terminal na lotnisku w Radomiu ma być rozebrany. W jego miejsce powstanie nowy, który ma spełniać wymogi pasażerów lotów czarterowych. W pierwszej fazie terminal ma mieć powierzchnię 30 tys. m kw., z czego główna hala ma mieć 258 m kw. W terminalu będzie 30 stanowisk check-in, dziewięć stanowisk kontroli bezpieczeństwa, po osiem stanowisk kontroli dokumentów na wylotach i przylotach, 10 bramek wylotowych, trzy karuzele odbioru bagażu.

Na początku lotnisko ma dysponować parkingami na 880 miejsc parkingowych, z możliwością rozbudowy do ok. 3,5 tys., oraz dworzec autokarowy z 15 stanowiskami postojowymi.

Port Lotniczy w Radomiu jest projektowany jako lotnisko czarterowe i obsługujące linie niskokosztowe. W pierwszej fazie lotnisko ma obsłużyć rocznie 3 mln pasażerów, a docelowo 10 mln osób.

Pod koniec lutego Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze podpisało kilka innych umów dotyczących budowy lotniska w Radomiu. Chodzi m.in. o wykonanie projektów budowalnych wraz z programami funkcjonalno-użytkowymi nowego terminala, dróg kołowania i płyt postojowych oraz lotniskowych parkingów, dróg miejskich, miejsc postojowych i dworców. Jeszcze w kwietniu ma być rozstrzygnięty przetarg na przebudowę i wydłużenie drogi startowej lotniska w Radomiu. Port w Radomiu ma być gotowy pod koniec 2020 roku. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
Lotnisko Radom

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....