TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Walne zgromadzenie wyjaśni przyszłość Luthansy
InfoAir.pl - Opublikowano: 23.06.2020 10:30:27
Walne zgromadzenie wyjaśni przyszłość Lufthansy; fot. Lufthansa

Nadal nie wiadomo, czy wyznaczone na czwartek - 25 czerwca - walne zgromadzenie akcjonariuszy Lufthansy zaakceptuje rządową propozycję udzielenia wsparcia finansowego borykającemu się ze skutkami kryzysu koronawirusowego niemieckiemu flagowemu towarzystwu lotniczemu - napisała w poniedziałek agencja dpa.

Według niej, wciąż niejasna jest strategia posiadającego od niedawna ponad 15 proc. akcji Lufthansy inwestora Heinza Hermanna Thielego.

Również rozmowy zarządu spółki ze związkami zawodowymi na temat związanej ze spadkiem przewozów redukcji zatrudnienia nie doprowadziły na razie do zbliżenia stanowisk.

O co chodzi inwestorowi?

Thiele krytykuje plany zapewnienia rządowi wpływu na działalność spółki. Ponieważ według prezesa Lufthansy Carstena Spohra, na czwartkowym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu reprezentowanych będzie mniej niż 38 proc. przysługujących wszystkim akcjonariuszom głosów, Thiele może sam zablokować powstanie niezbędnej do podjęcia decyzji większości dwóch trzecich.

Lufthansa jest już przygotowana na ewentualność fiaska rządowej pomocy i zadbała o uniknięcie groźby nagłego wstrzymania działalności przewozowej - zadeklarował Spohr w końcu ubiegłego tygodnia w liście do pracowników. W czasie, jaki pozostałby do ogłoszenia niewypłacalności, prowadzilibyśmy z rządem rozmowy na temat dalszych opcji - zapewnił.

Niemiecki minister finansów Olaf Scholz ponownie wystąpił w poniedziałek z obroną państwowego pakietu pomocowego.

-"Mieliśmy bardzo dobre rozmowy z kierownictwem Lufthansy i opracowaliśmy bardzo dobry plan, na który zgodziła się także Bruksela. Plan został dokładnie przestudiowany" - powiedział na konferencji we Frankfurcie nad Menem, w której uczestniczył przez łącze wideo z Berlinem.

O co chodzi związkom?

Wiceprzewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Usług (Verdi) Christine Behle ostrzegła przed odrzuceniem rządowej pomocy i wiążącym się z tym postępowaniem upadłościowym. "Niewypłacalność zniszczyłaby struktury zatrudnieniowe Lufthansy i trwale zaszkodziłaby publicznemu zaufaniu do niej. Dzięki państwowej pomocy można utrzymać miejsca pracy i zagwarantować zarobki" - podkreśliła.

Rządowy plan przewiduje wsparcie Lufthansy przez państwo inwestycjami kapitałowymi i kredytami w łącznej kwocie około 9 mld euro. Jednocześnie Komisja Europejska domaga się, by w zamian za tę pomoc Lufthansa w ramach ochrony konkurencji odstąpiła innym liniom 24 połączenia z będących jej głównymi punktami oparcia portów lotniczych we Frankfurcie nad Menem i w Monachium.

Lufthansa szacuje, że w efekcie kryzysu koronawirusowego ma obecnie do czynienia z nadwyżką potrzebnego jej personelu, wynoszącą 11 tys. ludzi w Niemczech i tyle samo za granicą. Sposobami na ograniczenie zwolnień mają być na przykład praca w niepełnym wymiarze czasu oraz wstrzymanie podwyżek płac.

W pierwszym kwartale br. Lufthansa odnotowała stratę w wysokości 2,1 mld euro, a jej rezerwy gotówkowe szybko topnieją. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
linia
Lufthansa
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....