TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Warszawa: Na Okęcie kolejką
PORT LOTNICZY WARSZAWA Marek Sieczkowski - Opublikowano: 29.05.2012 23:21:52

1 czerwca oficjalnie uruchomiona zostanie linia kolejowa łącząca Lotnisko Chopina z centrum Warszawy. Wygodna podróż zajmie około 25 minut.

Połączenia z lotniskiem obsługiwać będzie dwóch przewoźników. Szybka Kolej Miejska będzie obsługiwać linie S2 (Warszawa Lotnisko Chopina –Sulejówek Miłosna) oraz S3 (Warszawa Lotnisko Chopina –Legionowo). Pociągi Kolei Mazowieckich (linia oznaczona symbolem KML) będą jeździć na trasie Lotnisko Chopina –Warszawa Wschodnia. Wszystkie trasy prowadzą przez centrum miasta i pozwalają dojechać zarówno do Strefy Kibica zlokalizowanej w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki, jak i do Stadionu Narodowego, na którym rozgrywane będą mecze UEFA EURO2012.

W godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego pociągi z lotniska w kierunku centrum miasta będą odjeżdżały co 10-12 minut. Część kursów będzie realizowana przez Warszawa Centralna, a część przez Warszawę Śródmieście (odpowiednie oznaczenia podane są w rozkładzie jazdy). Poza godzinami szczytu pociągi będą kursować średnio co 15 minut (w dniach rozgrywania meczów na Stadionie Narodowym w godzinach wieczornych pociągi będą kursowały częściej). Podróż z Lotniska Chopina do stacji Warszawa Centralna lub Warszawa Śródmieście zajmuje około 25 minut, a do stacji Warszawa Stadion –30 min.

Przewoźnicy będą nawzajem honorować swoje bilety, co oznacza, że w pociągach Kolei Mazowieckich (na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina –Warszawa Wschodnia), będą honorowane wszystkie bilety na komunikację miejską, łącznie z jednorazowymi i czasowymi, zaś w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej (na tym samym odcinku), będą honorowane wszystkie bilety z taryfy KM.

Bilety na przejazd z lotniska do centrum i stadionu można kupić w każdym kiosku z prasą, lub w biletomatach ustawionych na stacji i w wagonach pociągów. Bilety na inne trasy –według taryf określonych przez każdego z przewoźników –dostępne są w biletomatach lub kasach dostępnych na większości stacji kolejowych.

Dla komfortu kibiców, którzy w czerwcu przylecą do Warszawy na mecze mistrzostw Europy, w pociągach odjeżdżających ze stacji na Lotnisku Chopina nadawane będą specjalne komunikaty informujące pasażerów jak dostać się do Stadionu Narodowego, czy do Strefy Kibica. Komunikaty podawane będą w języku polskim, angielskim, rosyjskim i greckim.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Okęcie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...