TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Wietrzny poniedziałek: Europa odwołuje loty
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 10.02.2020 10:30:08
Wietrzny poniedziałek: Europa odwołuje loty ; fot. Airport Warszawa

Tylko w Warszawie z powodu silnego wiatru odwołano 12 lotów z Lotniska Chopina. To

Odloty
6:00 Monachium / LO 351 (PLL LOT)
7:20 Monachium / LO 351 (PLL LOT)
7:20 Amsterdam / LO 265 (PLL LOT)
9:10 Norymberga / LO 357 (PLL LOT)
9:10 Frankfurt / LO 5375 (PLL LOT)
Przyloty
8:15 Frankfurt / LH 1346 (Lufthansa)
8:45 Monachium / LO 376 (PLL LOT)
9:05 Amsterdam / LO 270 (PLL LOT)
9:15 Dusseldorf / LO 406 (PLL LOT)
9:25 Paryż - LO 334 (PLL LOT)
9:50 Bruksela - LO 232 (PLL LOT)

Sztorm Ciara, nazywany w Niemczech orkanem Sabine, uderzył w Wielką Brytanię i północną Europę; odwołano wiele lotów, w Niemczech zawieszono też część długodystansowych połączeń kolejowych. W wielu miejscach odwołano imprezy i zawody sportowe.

W Irlandii wiatr pozbawił prądu około 10 tys. gospodarstw, trakcje elektryczne zostały też zerwane w północnej Francji, nie ma jednak informacji, o tym jak wiele domów pozbawionych jest energii. Zamknięto dwa wielkie porty po obu stronach kanału La Manche: Dover w Wielkiej Brytanii i Calais we Francji.

Francuskie służby meteorologiczne wydały ostrzeżenia przed silnym wiatrem dla 42 departamentów, a dla regionów nadmorskich również przed wysokimi falami i podtopieniami.

We Francji Ciara, nazywana burzą, nawiedziła całą północ kraju; wiatr osiąga miejscami szybkość od 100 do 130 km na godzinę. Wysokość fal u wybrzeży Bretanii sięgnęła 6,6 metrów. Wydano też ostrzeżenia przed powodziami w dolinie Sekwany w pobliżu kanału La Manche.

W Luksemburgu w poniedziałek zamknięte będą szkoły. Utrudnienia w ruchu dotknęły też lotnisko w Brukseli, odwołano wiele lotów.

Lufthansa odwołuje

W Niemczech, gdzie orkan nazwano Sabine, państwowe koleje Deutsche Bahn zawiesiły połączenia długodystansowe, zwłaszcza do miast i miejscowości, w których istnieje ryzyko silnego sztormu, jak Emden i Norddeich na północnym zachodzie oraz do Kilonii na północy i na wyspę Sylt.

Około 150 spośród 1,2 tys. zaplanowanych lotów do i z Frankfurtu, zostało odwołanych w niedzielę, w poniedziałek zawieszono kolejnych 130 połączeń.

Lufthansa poinformowała, że odwołuje loty krótko- i długodystansowe do poniedziałku odpowiednio do godz. 13 i 14.

W Wielkiej Brytanii odwołano dziesiątki lotów, ograniczono ruch pociągów, wydano ostrzeżenia przed podtopieniami i przełożono imprezy sportowe. Wydane przez meteorologów alerty pogodowe będą obowiązywać co najmniej do północny w niedzielę.

Przewoźnicy kolejowi informują o powalonych drzewach na torach oraz o ograniczeniu liczby i prędkości pociągów, przy czym na niektórych trasach w ogóle wstrzymano ruch. Londyński dworzec Euston oraz dworzec Waverley w Edynburgu otwarte są tylko dla pasażerów wysiadających.

Linie lotnicze British Airways oraz Virgin Atlantic odwołały łącznie kilkadziesiąt lotów z londyńskich lotnisk Heathrow, Gatwick i London City. Wstrzymane lub bardzo ograniczone jest także kursowanie promów, zarówno tych przez Morze Irlandzkie, jak i przez kanał La Manche. Zaledwie drugi raz w historii zamknięto ruch na Humber Bridge w pobliżu Kingston upon Hull we wschodniej Anglii, który jest jednym z najdłuższych na świecie mostów wiszących.

Polska sytuacja

Ze względu na utrzymujące się niekorzystne warunki pogodowe w Europie odwołano w niedzielę 12 rejsów z Lotniska Chopina - poinformował PAP wieczorem Andrzej Klewiado z zespołu prasowego lotniska.

Chodzi o wyloty i przyloty do lub z Londynu, Amsterdamu, Dusseldorfu, Monachium, Brukseli i Paryża. Do Warszawy nie przyleciały też wieczorne samoloty Lufthansy z Frankfurtu oraz KLM z Amsterdamu.

W poniedziałek rano nie odlecą m.in. samoloty Lufthansy do Monachium z godz. 6 oraz do Frankfurtu o godz. 9.10.

Wrocław

O utrudnieniach związanych z pogodą poinformowano w komunikacie na oficjalnej stronie Portu Lotniczego Wrocław.

W niedzielę wieczorem odwołano przyloty z Frankfurtu, Monachium i Paryża. Z kolei w poniedziałek nie wylecą z Wrocławia dwa samoloty do Monachium, jeden do Frankfurtu i jeden do Amsterdamu. Odwołano też zaplanowane na poniedziałek przyloty z Monachium i Amsterdamu.

Rzeszów

Z powodu złych warunków pogodowych na lotnisku w podrzeszowskiej Jasionce odwołano poniedziałkowy rejs do Monachium o numerze LH1607 oraz przylot samolotu LH1619 z tego miasta – poinformował w niedzielę PAP rzecznik prasowy lotniska, Marcin Kołacz.

Rzecznik dodał, że niedzielny przylot samolotu linii Lufthansa z Monachium po godzinie 23 ma być zrealizowany zgodnie z planem. Zastrzegł, że sytuacja może się zmienić.

Kraków

Na lotnisku w Krakowie-Balicach odwołane zostały w niedzielę po południu trzy rejsy samolotów: linii Ryanair z i do Londynu-Luton oraz Lufthansy do Frankfurtu.

Jak powiedziała PAP rzecznik prasowa Kraków Airport Natalia Vince warunki do lądowania i startu maszyn na krakowskim lotnisku są dobre. "Odwołanie rejsów ma związek z trudną sytuacją pogodową w Europie" – wyjaśniła.

Poznań

W związku z sytuacją pogodową w znacznej części Europy odwołane zostały wieczorne przyloty samolotów Lufthansy z Frankfurtu i Monachium do Poznania – poinformował PAP rzecznik poznańskiego portu lotniczego. Już wiadomo, że nie odbędą się też poniedziałkowe, poranne loty do tych miast.

Jak poinformował w niedzielę PAP rzecznik Portu Lotniczego Poznań-Ławica Błażej Patryn, na razie wiadomo o odwołaniu przylotu samolotów z Frankfurtu, który był spodziewany w Poznaniu o 22.30, oraz z Monachium, który miał przylecieć godzinę później. Odwołane zostały też planowane po godz. 6. rano wyloty do obu tych miast. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
pogoda
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....