TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Wirus zaczyna wpływać na turystykę. Nepal
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 22.02.2020 11:06:21
Wirus zaczyna wpływać na turystykę. Nepal

Strach przed wirusem Convid-19 oraz chińskimi turystami odwiedzającymi Nepal jest powodem odwoływania rezerwacji przez osoby z innych państw. Rezerwacje w popularnym Chitwanie i Pokharze spadły do zaledwie 15 proc. W Nepalu wykryto jeden przypadek zarażenia wirusem.

"Rezerwacje hotelowe w Chitwanie prawie się załamały" - powiedział dziennikowi "The Kathmandu Post" Suman Ghimre, szef Zrzeszenia Hotelarzy Chitwanu. Miejscowość na południu kraju słynie z parku narodowego, gdzie można zobaczyć m.in. słonie, nosorożce i tygrysy.

Szczyt sezonu

"Nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że możemy mieć 15 proc. obłożenia hotelowego w lutym, ale tak się właśnie stało" - dodał Ghimre. Szczyt sezonu przypada w Nepalu na kwiecień i maj oraz jesień. W Pokharze, położonej obok masywu Annapurny, w miesiącach zimowych jest zajętych 60 proc. miejsc hotelowych. Najczęściej są to Chińczycy i Indusi. Obecnie hotele notują rezerwacje na poziomie 10-15 proc.

Hotelarze z Chitwanu i Pokhary cytowani przez dziennik "The Kathmandu Post" twierdzą, że wiele rezerwacji zostało odwołanych przez strach związany z koronawirusem. W Nepalu zanotowano jednak tylko jeden przypadek zarażenia - wyleczony pacjent wyszedł już ze szpitala.

Drugim powodem mają być obawy przed kontaktem z chińskimi turystami. "Ten strach jest większy wśród indyjskich turystów, strumień przyjazdów południowych sąsiadów niemal wysechł" - tłumaczy Bharat Raj Parajuli, były szef zrzeszenia hotelarzy z Pokhary. "Mówiąc szczerze, nawet sam się obawiam obsługi chińskich turystów, ale wiem, że to irracjonalny strach" – podkreśla.

"Strach jest wszędzie. Jeśli stracimy chińskich turystów, inni nie wypełnią luki" - przekonuje Suman Ghimre, prezes zrzeszenia z Chitwanu.

48 lotów tygodniowo

W lutym przejeżdża do Nepalu średnio ok. 16 tys. chińskich turystów, ale z powodu koronawirusa jest ich o 90 proc. mniej. W ciągu roku turystów z Chin jest już 350 tys. i branża turystyczna zaczęła na nich stawiać. "Zastąpili część turystów z Zachodu, mają wielki potencjał, bo Chiny są sąsiadem" - mówi PAP Amod Agrawal, który prowadzi agencję turystyczną w Pokharze.

Agrawal tłumaczy, że duża część budżetu turystów odwiedzających Nepal wydawana jest na przelot samolotem. "Loty z Chin są o wiele tańsze, więc chińscy turyści mogą wydać tutaj sporo więcej. Mamy wielu luksusowych turystów z tego kraju, ale nawet ci budżetowi wydają więcej niż np. Polacy" - podkreśla.

Przed wybuchem epidemii było aż 48 lotów z Chin tygodniowo. Obecnie w Nepalu ląduje 7-8 samolotów z chińskimi turystami. Rzadko są wypełnione nawet w połowie - na początku lutego z samolotu Airbus linii China Southern Airlines, który może przetransportować 128 osób, wysiadło w Katmandu ledwie czterech pasażerów.

"Jeśli zahamujemy przyjazdy z Chin, da to przynajmniej więcej pewności turystom z Indii i Bangladeszu" - powiedział dziennikowi anonimowo jeden z hotelarzy. Nie chciał ujawniać nazwiska z obawy przed reakcją władz. "W tym momencie, mniej turystów z Chin jest dobrą rzeczą dla Nepalu" - ocenia rozmówca dziennika.

"Z drugiej strony może to nas kosztować utratę zaufania Chińczyków, popsuć nasze relacje i biznes w przyszłości" – zauważa Amod Agrawal. "Zamiast takich pomysłów rząd powinien zrobić wszystko, żeby turyści czuli się bezpiecznie i nie ulegali bezpodstawnie strachowi" - kończy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
turystyka
Nepal
Chiny
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....