TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Wizz Air otworzył zagraniczne kierunki w Gdańsku
InfoAir.pl - Opublikowano: 17.06.2020 17:30:48
Wizz Air otworzył zagraniczne kierunki w Gdańsku ; fot. Airport Gdańsk

W pierwszym dniu zniesienia zakazu rejsowych połączeń międzynarodowych (17 czerwca) w Porcie Lotniczym Gdańsk samoloty zrealizują osiem tras. Będą to wyłącznie maszyny Wizz Air z połączeniami do Norwegii, Niemiec i Finlandii.

Ale w następnych dniach pojawią się kolejne kraje i wrócą następni przewoźnicy.

17 czerwiec

Pierwsza maszyna linii lotniczej Wizz Air do Stavanger wzbiła się w niebo w środę, 17 czerwca o godzinie 6.10, kolejne poleciały do Bergen, Dortmundu, Turku i Alesund.

W każdym porannym samolocie było po kilkudziesięciu pasażerów, z Bergen na przykład przyleciało ok. 50 osób, w tym kilka rodzin z dziećmi.

Po blisko stu dniach znów można przekraczać granice wewnętrzne Unii Europejskiej drogą powietrzną - ale nie do każdego kraju. W przededniu zniesienia zakazu rząd wydał rozporządzenie wykluczające z “uwolnionej" grupy Wielką Brytanię i Irlandię Północną oraz Szwecję i Portugalię - póki co obowiązuje ono do 30 czerwca. Podtrzymano także zakaz realizacji połączeń poza UE, czyli m.in. z Gdańska na Ukrainę i do Gruzji.

Wizz Air jest pierwszą linią lotniczą, które zdecydowała o wznowieniu połączeń z Gdańska już w pierwszym dniu po zniesieniu zakazu rejsowych połączeń międzynarodowych. Przewoźnik będzie na razie latał do Norwegii, Niemiec, Finlandii, Francji, Holandii i na Islandię. Od lipca planuje także uruchomić rejsy do Włoch, Hiszpanii i Danii.

Czas na innych

Drugi przewoźnik, który wystartuje po przerwie ze swoją ofertą przelotów z Gdańska to SAS - od 21 czerwca będzie latać do Kopenhagi.

Kolejna niskokosztowa linia - Ryanair - zapowiada uruchomienie regularnych lotów od lipca. W swojej siatce z Gdańska irlandzki przewoźnik do września zaplanował obsługę 27 zagranicznych kierunków.

Lufthansa zapowiada powrót od 2 lipca rejsami do do Monachium, a KLM od 4 lipca obsługiwać będzie połączenie do Amsterdamu.

Przypomnijmy, że od 1 czerwca LOT realizuje już swoje krajowe połączenia, w tym z Gdańska do Warszawy i Krakowa.

Nowe zasady

Podczas przelotów i na lotnisku obowiązują specjalne procedury bezpieczeństwa związane z epidemią covid-19, min.: wejście na teren terminala T2 tylko jednymi drzwiami (automatyczny system bada na wejściu temperaturę ciała), zakaz wejścia osób towarzyszących i odbierających pasażerów, jedna kolejka do odprawy bagażowo - biletowej, a podczas całej podróży, od wejścia do terminalu lotniska, w jego wnętrzu, a także w trakcie lotu, należy mieć założoną maskę, chroniącą nos i usta.

Podobnie jak na liniach krajowych, tak i na zagranicznych według polskich przepisów obowiązuje blokada 50 proc. miejsc. Tymczasem EASA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego) zaleca dobrowolne dystansowanie w samolotach w miarę możliwości. Polskie regulacje są jedynymi w Europie, które stosują tak rygorystyczne ograniczenia, co oznacza to, że zagraniczne porty lotnicze i zagraniczni przewoźnicy są w korzystniejszej sytuacji niż polskie podmioty tej branży.

Przedstawiciele polskiej branży lotniczej, w tym prezes Portu Lotniczego Gdańsk, wystosowali list otwarty do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym apelują o zniesienie blokady.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Lotnisko Gdańsk
Wizz Air

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....