TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Wrocław: 26% wzrostu w marcu
WROCŁAW AIRPORT - Opublikowano: 27.04.2015 21:53:15
Wrocław: 26% wzrostu w marcu

Wrocławskie lotnisko od początku roku utrzymuje znakomite wyniki. Marzec to kolejne potwierdzenie trendu ? liczba pasażerów zwiększyła się o 26,3%. Wzrosty w ruchu pasażerskim zanotowano we wszystkich segmentach połączeń.

W marcu 2015 r. wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 161,8 tys. pasażerów ? o 26,3% więcej niż w marcu 2014 r. Zwiększenie liczby podróżnych ? podobnie jak w lutym i styczniu ? zanotowano we wszystkich segmentach ruchu. Dzięki temu pierwszy kwartał 2015 roku wrocławskie lotnisko zamyka z wynikiem 23,4% wzrostu na wszystkich połączeniach.

City break? Jak najbardziej!

W marcu 2015 r. bardzo dobry wynik wypracowano w przypadku połączeń niskokosztowych, z których skorzystało 93,1 tys. podróżnych. To o 25,3% więcej niż w analogicznym okresie 2014 r. Duże wzrosty zanotowano na trasach, które są głównie turystycznym celem podróży. Przykładowo linie lotnicze Ryanair zabrały do Rzymu 21,7% więcej pasażerów, na trasie do Barcelony przybyło 38,1% podróżnych, a do Paryża ? również z Ryanairem ? poleciało aż 52,7% więcej osób niż rok temu. Tradycyjnie wiele osób udaje się z Wrocławia na Wyspy Brytyjskie.

- Londyn, Liverpool czy Dublin to miasta niezmiennie oblegane przez pasażerów ?mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław. -W marcu obserwowaliśmy o 10% większe obłożenie na tych trasach, co oznacza, że wypełnienie samolotów na Wyspy wynosiło ponad 90%.

Wzmacnia się też inny trend. Ze statystyk lotniska wynika, że coraz chętniej wybieramy połączenia, które bardziej kojarzą się z odpoczynkiem.? Na własną rękę planujemy city break w Rzymie czy Barcelonie, a w nowym sezonie letnim, który już obowiązuje, do tych kierunków dojdzie południe Europy, czyli Alicante, Malaga, Kreta i Malta ?dodaje.

W segmencie lotów krajowych wrocławskie lotnisko obsłużyło 34,8 tys. pasażerów. Ten wynik przełożył się na 56% wzrostu liczby pasażerów (porównując marzec 2015 r. do marca 2014 r.). Ogromny wpływ na ten znakomity rezultat miały linie Ryanair, które od ponad roku oferują loty z Wrocławia do Warszawy Modlin. Irlandzki przewoźnik lata na tej trasie dwa razy dziennie ? rano i po południu ? a na przełomie kwietnia i maja wprowadzi kolejny rejs w piątek w południe. Powodem jest zwiększone zapotrzebowanie na loty przed weekendem.

Z przesiadką w świat

Stabilnie rozwija się też segment sieciowych połączeń międzynarodowych. 26,7 tys. obsłużonych w marcu 2015 r. pasażerów przełożyło się na 0,8% wzrostu w stosunku do marca 2014 r. Największe wzrosty zanotowały linie lotnicze Lufthansa na trasie do Frankfurtu oraz do Monachium.

- Lotniska tych miast są równocześnie dużymi hubami przesiadkowymi. Pasażerowie otrzymują możliwość szybkiej i wygodnej przesiadki, dzięki której mogą polecieć w każdym niemal kierunku ?mówi Jarosław Sztucki.? Ofertę lotów przesiadkowych uzupełnia połączenie do Kopenhagi. Dzięki temu przed pasażerami latającymi z Wrocławia otwiera się cały świat.

Z powodu rosnącego zainteresowania pasażerów w sezonie letnim 2015 linie SAS wprowadziły na trasie do Kopenhagi większe samoloty. Zwiększenie oferowania zapowiedziały również linie Lufthansa na trasie do Frankfurtu, które od 20 kwietnia uruchomią dodatkowy rejs o godz. 19.15 i wprowadzą większe samoloty.

W marcu 2015 r. z połączeń czarterowych skorzystało blisko 7 tys. pasażerów ? to o 48,9% więcej niż w marcu 2014r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wrocław
lotnisko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....