TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Wrocław gotowy na restart. Najważniejsza data roku: 1 czerwiec
InfoShip.pl - Opublikowano: 28.05.2020 09:30:06
Wrocław gotowy na restart. Najważniejsze data roku: 1 czerwiec ; fot. Airport Wrocław

Od 1 czerwca z wrocławskiego portu lotniczego wznowione zostaną regularne rejsy na Lotnisko Chopina w Warszawie. Na początek będą to dwa połączenia dziennie. Zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotów będą obowiązywały obostrzenia sanitarne.

Wrocławskie lotnisko 1 czerwca obsłuży pierwsze rozkładowe rejsy pasażerskie po ponad dwumiesięcznej przerwie. Ruch lotniczy będzie jednak przywracany stopniowo. W pierwszym etapie pasażerowie wrocławskiego portu będą mieli do dyspozycji dwa połączenia dziennie na Lotnisko Chopina realizowane przez PLL LOT.

"Wznowienie rejsów do Warszawy to pierwszy krok na drodze przywracania rozkładowych połączeń lotniczych. Traktujemy to otwarcie ruchu lotniczego jako pewną możliwość wypracowania procedur i przygotowania się na czas prawdziwego otwarcia, które nastąpi choćby na rynku europejskim. Do tego czasu chcemy mieć wdrożone wszelkie procedury, zalecenia oraz wyciągnąć wnioski z funkcjonowania lotniska" – powiedział PAP dyrektor Portu Lotniczego Wrocław Jarosław Wróblewski.

Pasażerskie zasady

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, na wrocławskim lotnisku będą obowiązywały obostrzenia sanitarne. "Chcemy jednak wdrożyć procedury w taki sposób, żeby nie były one uciążliwe dla pasażerów" – wskazał dyrektor.

Od poniedziałku do terminalu będą mogli wejść tylko pasażerowie danych rejsów oraz osoby korzystające z biur linii lotniczych czy wypożyczalni samochodów. Z osobą towarzyszącą będzie mógł wejść jedynie pasażer, który wymaga opieki.

Przed wejściem do terminalu pasażerom będzie mierzona temperatura. Podróżni z temperaturą ciała powyżej 38 stopni i z objawami choroby COVID-19 nie zostaną wpuszczeni do terminalu i tym samym nie będą mogli odbyć podróży na pokładzie samolotu. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi, zniesiony zostanie obowiązek badania temperatury po przylocie.

"Na terenie lotniska i podczas samej podróży utrzymany będzie obowiązek noszenia maseczek ochronnych zakrywających usta i nos. Tak więc każdy, kto wybiera się w podróż lotniczą, musi dysponować taką maseczką. Na terenie lotniska obowiązywać będzie też zasada zachowania co najmniej 1,5-metrowego dystansu społecznego" – wyjaśnił Wróblewski.

Pasażerowie będą też zachęcani do częstego mycia i dezynfekcji rąk. Stacje sanitarne będą dostępne dla wszystkich w widocznych miejscach w terminalu - m.in. przy wejściu, przy toaletach czy po kontroli bezpieczeństwa. Regularnie dezynfekowane będą też wszystkie pomieszczenia w terminalu oraz wszelkie powierzchnie dostępne dla pasażerów.

Co na lotnisku?

Dyrektor dodał, że wszystkie punkty obsługi klienta będą tak skonstruowane, że pracownicy nie będą mieli bezpośredniego kontaktu z pasażerami. Zapewnił też, że czynne będą sklepy i punkty gastronomiczne, a ich oferta pozostanie praktycznie niezmieniona. Tymczasowo nieczynny będzie natomiast plac zabaw dla dzieci w hali odlotów.

"Z punktu widzenia pasażera istotne jest to, że nie będziemy wymagali wcześniejszego przybycia na lotnisko. Naszym zdaniem, im krócej pasażer będzie przebywał na terenie lotniska i im szybciej nastąpi odprawa, tym lepiej" – powiedział Wróblewski.

Wyraził też nadzieję, że połączenia obsługiwane przez pozostałych przewoźników zostaną jak najszybciej uruchomione. "Zakładamy, że połączenia na wewnętrznym rynku europejskim będą stopniowo wznawiane na przełomie czerwca i lipca. Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana w przypadku dalekich rejsów transkontynentalnych, gdzie będą obowiązywały inne regulacje" – dodał. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
lotnisko
Lotnisko Wrocław

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....