TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Wrocławskie lotnisko w styczniu: 226 tys. pasażerów
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 07.02.2019 15:30:29
Wrocławskie lotnisko w styczniu: 226 tys. pasażerów; fot.. Airport Wroclaw FB

W styczniu 2019 r. z wrocławskiego lotniska skorzystało prawie 226 tys. podróżnych, co oznacza wzrost o 11,8 proc. liczony rok do roku. Najbardziej dynamiczny rozwój zanotowały w połączeniach sieciowych duże linie lotnicze m.in. Lufthansa, Air France, LOT.

Jak podano w przesłanym PAP komunikacie, przede wszystkim uwagę zwracają wyniki przewoźników sieciowych, takich jak Lufthansa, Air France, SAS, Swiss Airlines czy PLL LOT, którzy w styczniu 2019 r. odnotowali blisko 24 proc. pasażerów więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem.

-"To imponujące tempo. Dodam, że za bardzo dobry wynik w przypadku tego segmentu uznaje się już wzrost na poziomie 10 procent. We Wrocławiu rośnie ruch biznesowy, coraz więcej pasażerów podróżuje też z naszego lotniska na dalszych trasach, korzystając z przesiadek w największych portach Europy" - mówi cytowany w komunikacie Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

W styczniu 2019 r. najwięcej pasażerów przybyło na trzech kierunkach do niemieckich miast: Duesseldorfu, Monachium i Frankfurtu, a także na trasie do szwajcarskiego Zurychu. Utrzymuje się też bardzo duże zainteresowanie rejsami Air France na trasie na główne lotnisko Paryża, co jest w ofercie od maja 2018 roku.

LOT ze wzrostem

Największy wzrost w lotach krajowych to większa o 11,5 proc. liczba pasażerów na trasie do Warszawy, obsługiwanej przez PLL LOT.

-"Wynika to między innymi z faktu, że przewoźnik wprowadził na tym kierunku większe samoloty. Wszystko wskazuje na to, że połączenie na Lotnisko Chopina ma wciąż duży potencjał wzrostu" – podkreślił Sztucki.

Gdzie na wczasy?

O blisko 50 proc. w styczniu wzrosła liczba podróżnych korzystających z oferty biur podróży. Pasażerowie mają w tym sezonie do dyspozycji nowe, egzotyczne kierunki: Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Oman.

"Oba są bardzo popularne od momentu, kiedy pojawiły się w sprzedaży, podobnie jak Zanzibar, który jest egzotycznym hitem od ponad roku. Oferta biur podróży jest w tym sezonie rekordowo różnorodna, co przyciąga podróżnych" - dodał Sztucki.

Jak podano, listę tegorocznych nowości uzupełnia Antalya w Turcji, również ciesząca się sporym zainteresowaniem.

W styczniu 2019 r. wzrosła również liczba podróżnych korzystających z oferty tanich linii. Najwięcej miejsc zajętych było w samolotach na trasie na Teneryfę, średnio ponad 93 proc. Łącznie w tym sezonie zimowym podróżni wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji ok. 60 kierunków, w tym aż 41 tanich połączeń - 12 na Południe, 1 krajowe do Gdańska oraz dwa nowe na Ukrainę: Kijów Boryspol oraz Charków.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rynek
lotnisko
Lotnisko Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....