TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Z Hanoweru i do Moskwy. Z LOT-em
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 04.06.2018 17:00:49
Z Hanoweru i do Moskwy. Z LOT-em

W poniedziałek, 4 czerwca,  LOT uruchomił nowe połączenie do Niemiec i zaczął obsługiwać nową trasę między Warszawą a Hanowerem - poinformował przewoźnik. Ponadto LOT podał, że w weekend zostało uruchomione połączenie z Lotniska Chopina do moskiewskiego portu Domodiedowo.

Jak podał LOT, rejsy między Warszawą i Hanowerem będą odbywać się dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku, a w weekendy raz dziennie - w sobotę przed południem, a w niedzielę po południu.

Trasę obsługiwać będą Embraery 170, na pokładzie których znajduje się 70 foteli w trzech klasach podróży.

"Dzięki dogodnemu rozkładowi i przesiadkom na Lotnisku Chopina LOT daje pasażerom z większości portów w Polsce i wielu w Europie możliwość podróży do Hanoweru w tę i z powrotem tego samego dnia" - podkreślono w komunikacie przewoźnika. Jak dodano, pasażerom lecącym z Niemiec nowe połączenie LOT-u umożliwia dogodną podróż przez Warszawę do obsługiwanych przez LOT portów lotniczych w Azji, Ameryce Północnej oraz Europie Środkowo-Wschodniej.

Hanower to już ósme miasto w Niemczech obsługiwane przez LOT. Przewoźnik lata też z pasażerami do Berlina-Tegel, Dusseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium, Stuttgartu i Norymbergi.

LOT podał także, że od niedzieli działa połączenie z Lotniska Chopina do moskiewskiego portu Domodiedowo. "To już drugie po Szermietiewie lotnisko w Moskwie, na którym lądują samoloty LOT-u" - czytamy.

Przez miesiąc LOT będzie woził pasażerów w ten sposób na Domodiedowo sześć razy w tygodniu - oprócz piątków z Warszawy i sobót z Moskwy. Codzienne rejsy przewoźnik rozpocznie od 2 lipca.

Połączenia na Domodiedowo obsługują samoloty Embraer różnych wersji. To znaczy, że w drodze z i do Moskwy do dyspozycji pasażerów jest – w zależności od wykonującego rejs samolotu – od 70 do 112 miejsc.

Dotychczas LOT oferował pasażerom podróżującym z i do Moskwy rejsy tylko na lotnisko Szeremietiewo. "Nowe codzienne rejsy na Domodiedowo zapewniają osobom podróżującym z Polski i innych europejskich krajów dostęp do licznych połączeń krajowych wewnątrz Rosji" - zaznaczył przewoźnik.

Dzięki nowemu połączeniu, pasażerowie z Moskwy będą mogli się przesiadać w Warszawie w drodze do wielu miast w Europie Środkowo-Wschodniej, m.in. do Budapesztu, Pragi, Kijowa, Lwowa, Odessy, Charkowa, Wilna, Rygi, Tallina oraz na Bałkany: do Sofii, Bukaresztu, Klusza, Ljubljany, Skopje i Podgoricy.

LOT obsługuje dziś w sumie 21 połączeń do Moskwy tygodniowo: na Domodiedowo i Szeremietiewo. W czerwcu i lipcu liczba połączeń do tych miast wzrośnie w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.

LOT posiada dziś w swojej flocie 54 samoloty (wliczając maszyny partnerskiej linii Nordika z Estonii i leasingowane od przewoźnika Blue Air z Rumunii, daje to łącznie 67 sztuk). W połowie czerwca zaplanowana jest dostawa trzeciego z sześciu Embraerów 195 pozyskanych przez LOT dla połączeń europejskich. W czerwcu do floty dołączy trzeci z zamówionych siedmiu nowych Boeingów 787-9 Dreamliner dla tras dalekodystansowych. Także w tym miesiącu z pasażerami LOT-u zaczną latać - na trasach średniego zasięgu - dwa kolejne fabrycznie nowe Boeingi 737 MAX 8. W czerwcu przybędą też dwa Bombardiery Q400 do obsługi połączeń regionalnych w ramach leasingu krótkoterminowego.

Od początku 2016 r. polski przewoźnik ogłosił uruchomienie 60 połączeń, w tym bezpośrednich rejsów z Warszawy do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Tylko w tym roku LOT uruchomił nowe rejsy z Warszawy m.in. do Norymbergi, Kowna, Skopje i Podgoricy oraz z Krakowa do Budapesztu a także rozpoczął sprzedaż biletów na kolejnych nowych połączeniach: z Warszawy do Billund i Zaporoża, z Bydgoszczy do Kijowa oraz z Warszawy i Katowic do Turynu.

W 2017 r. LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, o ponad jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. Przewoźnik planuje, że w tym roku będzie to ok. 9 mln pasażerów, a w 2019 r. ponad 10 mln. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
LOT
Rosja
Niemcy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....