TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Z Rzeszowa do Eindhoven. Od 6 listopada
InfoAir.pl - Opublikowano: 09.10.2020 10:30:23
Z Rzeszowa do Eindhoven. Od 6 listopada

Od 6 listopada br. z lotniska w podrzeszowskiej Jasionce będzie można polecieć do holenderskiego Eindhoven – poinformował w czwartek, 8 października, na konferencji prasowej w Jasionce prezes portu Adam Hamryszczak. Loty będzie oferował węgierski przewoźnik Wizz Air.

Hamryszczak uważa, że nowy kierunek, a przede wszystkim nowy przewoźnik na lotnisku, to ważne wydarzenie dla regionu.

-"Wizz Air to jedna z najdynamiczniej rozwijających się linii w Europie, która postanowiła realizować połączenie z naszego lotniska do Eindhoven" – powiedział.

Dwa razy w tygodniu

Połączenie z Podkarpacia do Holandii będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Prezes lotniska podkreślił, że otwarcie nowego kierunku do "historyczna i przełomowa decyzja". "Pojawia się nam kolejny gracz wśród przewoźników, którzy operują na polskich lotniskach. To gracz niezwykle ważny i cenny, który gwarantuje też rozwój siatki połączeń, a w konsekwencji, mam nadzieję, też rozwój i wzrost przychodów lotniska" – powiedział Hamryszczak i wyraził nadzieję, że przewoźnik już wkrótce będzie oferował kolejne połączenia z Jasionki.

Obecny na konferencji marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl mówił, że nowe połączenie zachęci mieszkańców także innych województw do korzystania z lotniska w Jasionce. "Będziemy też czekali z nadzieję na kolejne kierunki, które otworzy nowy przewoźnik z naszego portu" – powiedział Ortyl.

Hamryszczak dodał, że port w Eindhoven obsłużył w ub.r. 7 mln pasażerów. "To bardzo dobre miejsce, aby z tego miasta przemieścić się do innych miast, jak Amsterdam, Bruksela czy Antwerpia. To też jeden z największych okręgów przemysłowych w Holandii. Myślę, że to połączenie będzie się cieszyło dużym zainteresowaniem mieszkańców Podkarpacia" – powiedział.

Czas pandemii

Jak podkreślił w komunikacie Wizz Air, dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży do Eindhoven firma wprowadziła szereg ulepszonych procedur w zakresie higieny.

"Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce - jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, a także - przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy" – podkreślono w komunikacie.

Prezes Hamryszczak na konferencji był pytany m.in. o to, jak pandemia wpłynęła na funkcjonowanie lotniska. Powiedział, że celem na ten rok było obsłużenie ponad 800 tys. pasażerów. "Jednak z powodu kryzysu wiemy już, że jeśli osiągniemy wynik ok. 250-270 tys. osób obsłużonych w tym roku, to będzie maksymalna cyfra" – powiedział.

Z przytoczonych przez niego danych wynika, że w ciągu pół roku pandemii, od marca do końca września, przychody lotniska spadły o 10 mln zł od zakładanych. "Cały czas optymalizujemy koszty. Sami także próbujemy generować zyski i rozwijamy siatkę połączeń" – dodał Hamryszczak. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linia
Wizz Air
Lotnisko Rzeszów
Holandia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....