TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Zlot samolotów An-2 w ramach 80. rocznicy powołania COP-u
PAP - Opublikowano: 10.08.2017 18:14:37
Zlot samolotów An-2 w ramach 80. rocznicy powołania COP-u

Zlot posiadaczy i sympatyków jednego z najdłużej produkowanych samolotów na świecie Antonow (AN-2) rozpocznie się w czwartek wieczorem w Mielcu (Podkarpackie). Impreza, która potrwa do niedzieli zorganizowana została w ramach obchodów 80. rocznicy powołania Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Organizatorami wydarzenia są mielecki samorząd oraz zarząd lotniska w Mielcu. W zlocie, który oficjalnie nazywa się "XIX Europejskie Spotkanie AN-2 Mielec 2017 – światowy zlot AN-2" weźmie udział kilkanaście samolotów z całej Europy m.in. z Litwy, Szwecji, Niemiec, Węgier i Czech.

W programie wydarzenia będą również m.in. panele dyskusyjne, w których udział wezmą m.in. Dmytro Kiwa, były konstruktor generalny zakładów Antonow oraz Waldemar Miszkurka pilot, który obleciał samolotem AN-2 kulę ziemską.

Jak poinformował PAP prezes zarządu mieleckiego lotniska Wojciech Bugajski, na świecie z każdym rokiem jest coraz mniej samolotów typu AN-2 zdatnych do lotu.

- "To właśnie dlatego zależało nam, aby sprowadzić do Mielca zlot samolotów AN-2 właśnie w czasie jubileuszu COP-u. Chcieliśmy, być może ostatni raz, dać szanse mielczanom na zobaczenie dużej formacji +antków+ nad Mielcem. Będzie to swego rodzaju powrót do przeszłości – starsi mieszkańcy na pewno mają w pamięci właśnie takie formacje samolotów odlatujące z mieleckich zakładów do nowych klientów" – dodał.

W zakładach PZL Mielec wyprodukowano ok. 12 tys. samolotów An-2.

Bugajski dodał, że samoloty biorące udział w zlocie w wykonają w piątek desant skoczków. Natomiast w sobotę ok. godz. 14 samoloty wykonają przelot w formacji nad miastem, a podczas powrotu na lotnisko wezmą udział w zawodach na celność lądowania.

Również w sobotę w ramach tego wydarzenia odbędzie się piknik rodzinny. Wśród licznych atrakcji będą m.in. pokazy wielkich kolorowych baniek mydlanych, gra plenerowa "Mega Twister", pokazy dronów, zawody w puszczaniu latawców i papierowych samolotów.

Samolot An-2 nazywany w Polsce "antkiem" był produkowany w PZL Mielec od 1960 r. do 2002 r. Głównym odbiorcą był Związek Radziecki, ale eksportowano go również do Rumunii, Korei Północnej, Węgier i Wietnamu.
Maszyna dzięki swojej konstrukcji znalazła szerokie zastosowanie, była wykorzystywana do przewozu osób, do prac agrolotniczych, badań meteorologicznych i do szkolenia skoczków spadochronowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
An-2
Antonow
zlot
Mielec
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....