TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Związkowcy skarżą się na PPL
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 08.11.2017 11:06:25
Związkowcy skarżą się na PPL

Do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota wpłynęło zawiadomienie NSZZ "Solidarność 80" działającego w Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL). Zarządza ono warszawskim Lotniskiem Chopina. MIB nie komentuje sprawy.

Jak podał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński, dotyczy ono naruszenia przez dyrektora PPL art. 35 ust 1 pkt 2 Ustawy o związkach zawodowych, poprzez naruszenie art. 31. ust 1 tej ustawy. Zawiadomienie wpłynęło 26 października.

-"Chodzi o utrudnianie prowadzenia działalności związkowej, prowadzonej zgodnie z przepisami ustawy - wynika z zawiadomienia" - wyjaśnił prok. Łapczyński. "Postępowanie znajduje się na etapie czynności sprawdzających" - dodał.

Rzecznik resortu infrastruktury i budownictwa Szymon Huptyś, proszony o komentarz przekazał PAP, że MIB nie chce komentować działalności związków zawodowych.

Krzysztof Aniszewski z NSZZ "Solidarność 80" powiedział PAP, że dyrektor PPL "cały czas utrudnia działalność związkową", łamiąc przepisy ustawy o związkach zawodowych. Jak mówi, chodzi m.in. o to, że dyrektor utrudnia dostęp związkowcom do siedziby przedsiębiorstwa, w celu prowadzenia przez nich działalności związkowej.

Jak dodał, związkowcy oprócz prokuratury, zawiadomili także ministra infrastruktury i budownictwa, jako do organu sprawującego nadzór nad PPL. "Chcemy, aby minister przyjrzał się właściwym czy też niewłaściwym działaniom pana dyrektora. Jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi" - powiedział Aniszewski.

P.o. dyrektora Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski zapewnił PAP, że "wszelkie działania podejmowane przez kierownictwo PPL są zgodne z prawem i nie naruszają przepisów ustawy o związkach zawodowych z dnia 23 maja 1991 roku".

-"Zarządzający lotniskiem działa zawsze zgodnie z literą prawa oraz obowiązującymi przepisami i procedurami, kierując się przede wszystkim nadrzędną zasadą - bezpieczeństwem pasażerów. Dlatego też zgodnie z wytycznymi musi zapewnić nieprzerwane i stabilne funkcjonowanie portu lotniczego" - przekazał.

Dodał, że w ostatnim czasie - w związku ze zmianą ustawy o PPL - "dało się zauważyć ostrą retorykę, opartą wyłącznie na pomówieniach ze strony tylko tych związków zawodowych, które w związku z tą zmianą utraciły swoją dominującą pozycję, wpływy i przywileje". "Pozostałe związki zawodowe działające w PPL nie tylko nie zgłaszają takich zarzutów, ale są w stanie osiągnąć z pracodawcą korzystne dla pracowników porozumienia, także w kwestii wzrostu płac i świadczeń" - czytamy.

I jak podkreślił, "ponieważ jest to już kolejne, nie poparte dowodami pomówienie ze strony tych samych związków zawodowych, a ich dotychczasowa ilość mogłaby wręcz wskazywać na uporczywe szkalowanie pracodawcy, dyrekcja PP +Porty Lotnicze+ zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa o znamionach wyczerpujących artykuł 238 KK".

Na czele PPL stoi Mariusz Szpikowski, który wykonuje zadania prezesa. Wcześniej był on naczelnym dyrektorem. Zmiana funkcji nastąpiła po wejściu w życie ustawy o Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze" przygotowanej przez posłów PiS. Prezydent Andrzej Duda podpisał ją na początku października br.

Ustawa wprowadziła całkowicie nową strukturę organów PPL. Dotychczasowe organy zarządzania PPL - naczelny dyrektor, zebrania delegatów i rada pracownicza - zostały zastąpione przez prezesa oraz radę nadzorczą. Prezesa powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw transportu.

PPL ma też udziały w portach regionalnych, np. w Krakowie, Rzeszowie, Modlinie czy Poznaniu. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
PPL
związek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....