TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoBike

InfoShip

Związkowcy skarżą się na PPL
PAP InfoAir.pl - Opublikowano: 08.11.2017 11:06:25
Związkowcy skarżą się na PPL

Do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota wpłynęło zawiadomienie NSZZ "Solidarność 80" działającego w Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze" (PPL). Zarządza ono warszawskim Lotniskiem Chopina. MIB nie komentuje sprawy.

Jak podał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński, dotyczy ono naruszenia przez dyrektora PPL art. 35 ust 1 pkt 2 Ustawy o związkach zawodowych, poprzez naruszenie art. 31. ust 1 tej ustawy. Zawiadomienie wpłynęło 26 października.

-"Chodzi o utrudnianie prowadzenia działalności związkowej, prowadzonej zgodnie z przepisami ustawy - wynika z zawiadomienia" - wyjaśnił prok. Łapczyński. "Postępowanie znajduje się na etapie czynności sprawdzających" - dodał.

Rzecznik resortu infrastruktury i budownictwa Szymon Huptyś, proszony o komentarz przekazał PAP, że MIB nie chce komentować działalności związków zawodowych.

Krzysztof Aniszewski z NSZZ "Solidarność 80" powiedział PAP, że dyrektor PPL "cały czas utrudnia działalność związkową", łamiąc przepisy ustawy o związkach zawodowych. Jak mówi, chodzi m.in. o to, że dyrektor utrudnia dostęp związkowcom do siedziby przedsiębiorstwa, w celu prowadzenia przez nich działalności związkowej.

Jak dodał, związkowcy oprócz prokuratury, zawiadomili także ministra infrastruktury i budownictwa, jako do organu sprawującego nadzór nad PPL. "Chcemy, aby minister przyjrzał się właściwym czy też niewłaściwym działaniom pana dyrektora. Jeszcze nie otrzymaliśmy odpowiedzi" - powiedział Aniszewski.

P.o. dyrektora Biura Marketingu i PR Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski zapewnił PAP, że "wszelkie działania podejmowane przez kierownictwo PPL są zgodne z prawem i nie naruszają przepisów ustawy o związkach zawodowych z dnia 23 maja 1991 roku".

-"Zarządzający lotniskiem działa zawsze zgodnie z literą prawa oraz obowiązującymi przepisami i procedurami, kierując się przede wszystkim nadrzędną zasadą - bezpieczeństwem pasażerów. Dlatego też zgodnie z wytycznymi musi zapewnić nieprzerwane i stabilne funkcjonowanie portu lotniczego" - przekazał.

Dodał, że w ostatnim czasie - w związku ze zmianą ustawy o PPL - "dało się zauważyć ostrą retorykę, opartą wyłącznie na pomówieniach ze strony tylko tych związków zawodowych, które w związku z tą zmianą utraciły swoją dominującą pozycję, wpływy i przywileje". "Pozostałe związki zawodowe działające w PPL nie tylko nie zgłaszają takich zarzutów, ale są w stanie osiągnąć z pracodawcą korzystne dla pracowników porozumienia, także w kwestii wzrostu płac i świadczeń" - czytamy.

I jak podkreślił, "ponieważ jest to już kolejne, nie poparte dowodami pomówienie ze strony tych samych związków zawodowych, a ich dotychczasowa ilość mogłaby wręcz wskazywać na uporczywe szkalowanie pracodawcy, dyrekcja PP +Porty Lotnicze+ zdecydowała o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa o znamionach wyczerpujących artykuł 238 KK".

Na czele PPL stoi Mariusz Szpikowski, który wykonuje zadania prezesa. Wcześniej był on naczelnym dyrektorem. Zmiana funkcji nastąpiła po wejściu w życie ustawy o Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze" przygotowanej przez posłów PiS. Prezydent Andrzej Duda podpisał ją na początku października br.

Ustawa wprowadziła całkowicie nową strukturę organów PPL. Dotychczasowe organy zarządzania PPL - naczelny dyrektor, zebrania delegatów i rada pracownicza - zostały zastąpione przez prezesa oraz radę nadzorczą. Prezesa powołuje i odwołuje minister właściwy do spraw transportu.

PPL ma też udziały w portach regionalnych, np. w Krakowie, Rzeszowie, Modlinie czy Poznaniu. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
lotnisko
PPL
związek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....